Nuriye Şahin Kanada Göçmenlik Danışmanı

Kanada Göçmen Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada; yüksek refah seviyesi, iyi çalışma koşulları ve dünya standartları üstündeki eğitim sistemiyle birçok insanın yaşamak istediği bir ülke. Dolayısıyla Kanada’da yaşamlarını sürdürmek isteyen birçok insanın kafasında “Kanada göçmen başvurusu nasıl yapılır?” sorusu var. Gelin bu soruyu cevaplamaya çalışalım.

Kanada Göçmen Başvurusu Süreci ve Göçmenlik Programları

Kanada ya göçmenlik başvurusu için farklı programlar bulunuyor. Her bir program için farklı belgelerin sağlanması ve formların doldurulması gerekiyor. MyCanadaExpert olarak Kanada göçmenlik mevzuatına olan hâkimiyetimizle bu sürecin sizin için sorunsuz geçmesi için çalışıyoruz.

“Kanada göçmen başvurusu nasıl yapılır?” sorusunu yanıtlamak için öncelikle Kanada göçmen başvuru programlarına yakından bakalım.

Express Entry

Express Entry, vasıflı çalışanların Kanada’da kalıcı oturum alabildikleri bir online sistemdir. Program dâhilinde başvuru sahiplerinin eğitimleri ve mesleki durumları değerlendirilir. Kanada, göçmenlik başvurusu yapanlardan Kanada’da resmi diller olan İngilizce ve Fransızcadan en az birini bilmelerini talep etmektedir.

Aile Birleşimi Vizesi

Kanada’da vatandaşı olan ya da oturma iznine sahip birinci dereceden yakınınız ya da partneriniz Kanada’da yaşamanız için size sponsor olabilir.

Eşler için Kanada, resmi evlilik şartı aramaz. Ancak resmi bir evliliğin olmaması durumunda tarafların en az 12 ay süredir kesintisiz bir şekilde birlikte yaşadıklarını kanıtlamaları beklenir. Ebeveynler, 22 yaşına kadar olan veya yasa bakmaksizin bakıma muhtaç çocuklarına sponsor olabilirler. Sponsor olunacak çocuğun evli olmaması ve finansal olarak ebeveynlerinin desteğine ihtiyaç duyması gerekmektedir. Kanada, Aile üyelerine sponsor olan kişilerin sponsor oldukları aile üyelerinin temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek maddi güce sahip olmalarını beklemektedir.

Girişimcilik Vizesi

Eğer bir iş fikriniz varsa ve bu fikrin yeni istihdam olanakları yaratacağına inanıyorsanız, Kanada’da girişimcilik vizesiyle fikrinizi hayata geçirip yeni bir yaşama başlamanız mümkün.

Girişimcilik vizesi ile Kanada’ya göç etmek için risk sermayesi gruplarından minimum 200.000$ ya da melek yatırımcılardan minimum 75.000$ yatırım almalısınız. Diğer bir seçenek ise belirli kuluçka programlarından birine kabul edilmenizdir.

Kendi İşini Yapanlar

Kültür ve spor alanında Kanada’ya önemli katkıları olabilecek kişiler bu başvuru türü sayesinde alanlarındaki kariyerlerine Kanada’da devam edebilirler.

Kanada’da yaşamak için başvurabileceğiniz farklı vize türleri bulunuyor. Dolayısıyla “Kanada göçmen başvurusu nasıl yapılır?” sorusunun tek bir cevabı yok. Kişisel durumunuz ve Kanada göçmen politikalarındaki değişiklikler, vize başvuru süreçlerini etkileyebiliyor. MyCanadaExpert tüm süreç boyunca ihtiyacınız olacak yasal desteği sağlıyor, başvurunuzun başarıyla sonuçlanması için alabileceğiniz en iyi hizmeti size sunuyoruz.

© 2024 mycanadaexpert.com by nanonim logo. Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları.

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

WhatsApp logoWhatsApp