Nuriye Şahin Kanada Göçmenlik Danışmanı

Kanada’da Yaşam: Nasıl Bir Hayat Sizi Bekliyor

Yapılan birçok araştırmada Kanada’nın dünyanın en yaşanılabilir ülkelerinden biri olduğu ortaya çıkıyor. Yüksek refah seviyesi; eğitim, sağlık ve hukuk sistemlerinin dünya standartları üzerinde olması Kanada’yı daha iyi bir yaşamın peşinde olanlar için çekici bir ülke haline getiriyor. Eğer siz de Kanada’ya göç etmeyi planlayanlardansanız, gelin Kanada’da yaşam size neler kazandırabilir, birlikte bakalım.

Barışçıl Kanadalılar İyi Hissetmenizi Sağlayacak

Kanadalılar tüm dünyada barışçıl karakterleriyle tanınırlar. Sosyal hayatta nezakete önem veren Kanadalılar ülkelerine çalışmaya ya da eğitim görmeye gelen yabancılara karşı da hoşgörülü bir tavır içindedirler. Bu yüzden Kanada batılı ülkeler arasında bir yabancının toplum içinde en kolay kabul görebileceği ülkelerden biridir.

Büyüyen Kanada Ekonomisinde Size de Yer Var

Kanada’daki iş olanakları birçok insanın içinde Kanada’da yaşam isteği uyandırıyor.  Haksız da sayılmazlar. Dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahip olan Kanada’da kalifiye iş gücüne sürekli bir şekilde ihtiyaç duyuluyor. Bu yüzden Kanada mesleki eğitim ve tecrübeye sahip olan bireylerin yaşamlarını Kanada’da sürdürmeleri için çeşitli göçmen programları açmış durumda.

Eğer Kanada’ya göç etmeyi planlıyorsanız, MyCanadaExpert olarak Kanada göçmen hukuku alanındaki tüm tecrübemizle yanınızda olduğumuzu hatırlatmak istiyoruz.

Ücretsiz Sağlık Sistemi ile Endişelenmenize Gerek Yok

Kanada tip alanındaki araştırmaları ve tıp eğitimi konusunda dünyada iyi bir yere sahiptir. Kanada’da temel sağlık giderleri devlet tarafında karşılanır. Ek özel sağlık sigortası sahipliği de Kanadalılar arasında oldukça yaygındır. Kanadalı şirketlerin büyük çoğunluğu çalışanlarına özel sağlık sigortası yaparlar.

Kanada’nın Prestijli Üniversitelerinde Dünya Standartlarının Üstünde Bir Eğitim Alabilirsiniz

Kanada University of Toronto, British Colombia University ve University of Montreal gibi prestijli üniversitelere sahip. Eğer Kanada’ya üniversite eğitimi için gelmeyi planlıyorsanız ve ülkeye yabancılık çekmekten korkuyorsanız, endişelerinizin yersiz olduğunu söyleyelim. Kanada yüksek öğrenim sistemindeki öğrencilerin yaklaşık üçte birini Kanada dışından gelen öğrenciler oluşturuyor. Üniversitelerdeki bu uluslararası çevre içinde yabancılık çekmeyeceğiniz kesin.

Kaliteli Şehir Yaşamı ile Stresten Uzaklaşacaksınız

2019 yılında Economist dergisi tarafından yapılan “Dünyanın En Yaşanabilir Şehirleri” araştırmasında Kanada’dan üç şehir ilk ona girmeyi başardı. Calgary, Vancouver ve Toronto dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasında ilk onda yer aldı.

Kanada’daki kentlerin kaliteli yaşama standartlarına sahip olmasının en büyük nedeni ülke genelinde refah seviyesinin yüksek, nüfus yoğunluğunun ise düşük olması. Kanada’daki nüfus yoğunluğu kilometre kare başına 4 kişi. Bu sayı Türkiye’de 110, İngiltere’de 281, ABD’de ise 36 kişi.

Kanada’da Yaşam Dışarıda Olmak Demek

Kanada çok sayıda doğal güzelliğe sahip bir ülke. Bu yüzden Kanadalıların büyük bir kısmı doğa sporlarıyla ilgileniyor. Eğer siz de outdoor sporlara ilgi duyuyorsanız Kanada’da sahip olacağınız imkânlara bayılacaksınız. Tabii ki buzullara tırmanmak ya da yüksek debili akarsularda rafting yapmak zorunda değilsiniz. Kanada’daki yaşantınızda günübirlik doğa yürüyüşleri bile tüm haftanın yorgunluğunu atmanızı sağlayacak.

© 2024 mycanadaexpert.com by nanonim logo. Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları.

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

WhatsApp logoWhatsApp