Nuriye Şahin Kanada Göçmenlik Danışmanı

Kanada’daki Üniversiteler: Üstün Bir Eğitim İçin 7 Neden

Kanada’daki üniversiteler, yaklaşık 500.000 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Üniversitelerin yüksek akademik başarılarının yanında Kanada’nın yüksek hayat standartları ve göçmen dostu bir ülke olması Kanada’yı gençler için ideal bir ülke haline getiriyor.

İşte, Kanadaki üniversiteler hakkında 7 önemli gerçek:

Kanada’daki Üniversiteler Üstün Akademik Standartlara Sahiptir

Dünyanın birçok ülkesinden gencin üniversite eğitimi için Kanada’yı tercih etmesinin en büyük nedenlerinden biri Kanada’daki üniversitelerin akademik başarısı. QS World Universities sırlamasında ilk 200 üniversite içinde 9 adet Kanada üniversitesi bulunmakta. Bu nedenle Kanada üniversitelerinin vermiş olduğu diplomalar, dünyanın her yerinde saygı görmekte.

Düşük Okul Ücretleri

ABD ve İngiltere gibi ülkelerle kıyaslandığında, Kanada’daki üniversitelerin eğitim ücretleri daha düşüktür. Kanada üniversitelerinde yıllık eğitim ücretleri 15.000 ile 25.000 Kanada Doları arasında değişmektedir. Öğrenciler, elde ettikleri akademik ya da sportif başarılarla eğitim harcamalarını düşürebilirler.

Çalışma Olanakları

Kanada’da bir yandan üniversite eğitimi alırken bir yandan da çalışmanız mümkün. Bu sayede kendi harçlığınızı kazanırken mesleki tecrübe de elde edebilirsiniz. Kanada’da uluslararası öğrencilerin eğitim dönemi boyunca haftada 20 saat, tatil dönemlerinde ise full time çalışma hakkı vardır. Üniversite kampüslerinde çalışabilir ya da şirketlerde staj yapabilirsiniz. Öğrenci vizeniz ile belirlenen sınırlar dahilinde çalışıp para ve tecrübe kazanmanız mümkündür.

Araştırma ve Geliştirme Çalışmaları

Kanada’daki üniversitelerin en çok öne çıkan özelliklerinden biri, üniversite öğrencilerine sunulan araştırma ve geliştirme olanakları. Üniversitede alınan teorik eğitimin pratik uygulamalarını geliştirerek kendi alanınızda tecrübe edinmeniz mümkün. Özellikle tıp, telekomünikasyon, tarım ve teknoloji alanındaki projelere yoğunlaşılan Kanada üniversitelerinde araştırma ve geliştirme projelerinde yer alarak üniversiteden mezun olmadan alanınızda tecrübe sahibi olabilirsiniz.

Hareketli Yaşam

Üniversite yaşamı sadece eğitimden ibaret değil. Bir üniversite öğrencisi için sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler de en az akademik çalışmalar kadar önemli. Kanada’da, hayatınızın en renkli dönemlerinden biri olan üniversite dönemini dolu dolu yaşayabilirsiniz. Kanada’nın hemen hemen her bölgesinde yıl boyunca düzenlenen kültür ve spor etkinliklerine katılabilirsiniz.

Mezuniyet Sonrası Kanada’ya Yerleşme

Birçok ülke, üniversite eğitimi sonrasında öğrencilerin bir an önce ülkelerini terk etmelerini bekler. Kanada’da ise mezuniyet sonrasında çalışma izni programı sayesinde üniversite eğitiminizin ardından çalışma hayatınıza Kanada’da başlayabilir ve bu sayede alanınızda tecrübe edinerek daha sonra kalıcı oturuma ve hatta Kanada vatandaşlığına başvuruda bulunabilirsiniz.

Göçmen Dostu Kanada

Genç yaşta başka bir ülkede yaşamaya başlamak kolay değil. Özellikle ülke geneline göçmenlere karşı negatif bir tutum hâkimse, genç insanlar için uyum süresi sancılı geçebiliyor.

Kanada, gelişmiş ülkeler arasında göçmenlere karşı en hoşgörülü ülkelerden biri. Bu sayede dünyanın dört bir yanından yetenekli bireyler için bir çekim noktası haline gelen Kanada’da hatırı sayılır bir uluslararası topluluk bulunuyor.

© 2024 mycanadaexpert.com by nanonim logo. Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları.

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

WhatsApp logoWhatsApp