Nuriye Şahin Kanada Göçmenlik Danışmanı

Kanada’ya Göç: Sizi Neler Bekliyor?

Doğup büyüdüğünüz ve hayatınızı sürdürdüğünüz ülkeyi terk edip, yeni bir ülkede, yeni bir hayat kurmaya çalışmak kolay değil. Ancak daha iyi standartlarda, daha iyi bir hayata sahip olmak da hemen hemen herkesin ortak isteği. Kanada ise böyle bir hayatı vadeden ülkelerden biri. Bu yüzden Kanada’ya göç etmek, birçok insanın gündeminde.

Değerli zamanınızın bir bölümünü bu makaleyi okumaya ayırdığınıza göre, siz de Kanada’ya göç etmeyi değerlendiriyor olmalısınız. O zaman MyCanadaExpert olarak, Kanada’da geçirdiğimiz yılların birikimiyle bu güzel ülkenin size sunabileceklerinden kısaca bahsedelim.

Kanada Göçmenlere Kucak Açan Bir Ülke

Başka bir ülkeye göç ederken, göç etmeyi planladığınız ülkede kurumların ve insanların göçmenlere karşı yaklaşımını bilmeniz gerekir. Sizin için diğer tüm şartlar mükemmel olsa bile, göçmenleri iş yaşamına ya da sosyal hayata kolaylıkla kabul etmeyen bir ülkede oldukça zorlanabilirsiniz. Bu yüzden daha iyi bir hayat arayışıyla başladığınız yolculuğunuz, sizin için aşılması gereken zorluklarla dolu bir mücadeleye dönüşebilir.

Kanada, dünya üstünde göçmenlerin sosyal yaşam ve iş hayatında en kolay kabul edildiği ülkelerden biri. Kişilerin etnik kökenleri ya da dini inanışlarından ziyade, toplum yaşamına sağladıkları katkıya göre değerlendirildikleri Kanada’da göçmenlik süreçleri de çerçevesi çizilmiş yasal düzenlemelerle yürütülmekte.

Yükselen Kanada Ekonomisi

Günümüzde işsizlik sorunu sadece vasıfsız kişilerin değil, iyi bir eğitime ve mesleki tecrübeye sahip olan bireylerin de paylaştığı bir problem. Birçok toplumda kalifiye çalışanlar, hak ettiklerinden daha az kazanıyorlar.

Kanada’da ise genel olarak böyle bir sorun yok. Dünyanın dokuzuncu büyük ekonomisi olan Kanada ekonomisinin 2021 yılında %5 oranında büyümesi bekleniyor. Dolayısıyla Kanada’ya göç etmeyi planlayan mesleki eğitim ve tecrübeye sahip olan bireylerin Kanada’da ideal koşullarda çalışma olasılıkları oldukça yüksek.

Dünyanın En İyi Eğitim ve Sağlık Sistemlerinden Biri

Ailelerin Kanada’da yeni bir yaşam kurmalarını kolaylaştıran en büyük etmenlerden biri, Kanada’nın eğitim ve sağlık alanlarında etkili bir sisteme ve yüksek standartlarda hizmet veren kuruluşlara sahip olması. Kanada vatandaşları ve Kanada’da oturuma sahip olan bireyler, devlet kuruluşlarında temel sağlık hizmetlerinden ücretsiz bir şekilde yararlanabiliyorlar.

Dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birine sahip olan Kanada’da bir çocuğun anaokulundan üniversiteye kadar olan tüm eğitim yolculuğunda yüksek bedeller ödemeden iyi bir eğitim alması mümkün. Okulların büyük bir bölümü yerel yönetimler tarafından finanse ediliyor. Bu son cumleyi cikaralim

Dünyanın En Güvenli Ülkelerinden Biri

Kanada dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olarak kabul ediliyor. Kanada’nın avantajlı bir coğrafi konumu ve güçlü bir ekonomiye sahip olması ülkedeki güvenlik sorunlarının minimum düzeyde yaşanmasını sağlayan en önemli etmenler. Kanada’da her 100.000 kişi başına sadece 5.000 suç olayı yaşanıyor ve bu suçların büyük bir bölümünü şiddet içermeyen suçlar oluşturuyor. Ayrıca Kanada, dünyanın en barışçıl ülkeleri endeksinde 10. sırada yer alıyor.

Kanada’ya göç etmek için birçok sebebiniz var. Ancak Kanada’ya göç sürecinin başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için sürecin tüm aşamalarında hassas bir şekilde detaylara dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatalım. MyCanadaExpert olarak tüm bu süreçte yanınızda oluyor ve göçmenlik başvurunuzun başarılı bir şekilde tamamlanması için ihtiyacınız olan tüm desteği size sağlıyoruz.

© 2024 mycanadaexpert.com by nanonim logo. Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları.

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

WhatsApp logoWhatsApp