Nuriye Şahin Kanada Göçmenlik Danışmanı

Kanada’da Hukuk Okumak İçin 3 Sebep

Kanada dışından gelen öğrenciler için hukuk pek de tercih edilen bir alan değil. Ancak Kanada’ya dair uzun vadeli planlarınız varsa hukuk, mutlaka değerlendirmeniz gereken bir alan. Bunun en büyük nedeni hukuk alanındaki mesleklerin prestiji ve maddi getirisinin diğer mesleklere oranla çok daha fazla olması. Kanada’da hukuk alanında çalışan biri yıllık ortalama 100.000 Kanada doları kazanabiliyor.

Prestijli Bir Üniversitede Eğitim Alma Şansınız Olur

Kanada’da üniversite okumanın en önemli getirilerinden biri sadece Kanada’da değil, tüm dünyada kabul gören üniversitelerden birinin diplomasına sahip olmaktır. Bu sayede sadece Kanada’da değil, dünyanın birçok ülkesinde kolayca iş bulabilirsiniz.

Kanada’da iş hukuku, telif hakları hukuku, uluslararası hukuk ya da çevre hukuku gibi hukukun farklı alanlarından biri üzerinde uzmanlaşabilirsiniz. Bu alanda iyi bir üniversitede alacağınız eğitim sayesinde sadece Kanada’lı yerel devlet organizasyonları ya da şirketlerde değil; uluslararası organizasyonlarda da iş bulabilirsiniz.

Profesyonel Hayatta İşinize Yarayacak Donanıma Sahip Olursunuz

Kanada’da lisans düzeyindeki hukuk eğitimi genellikle 3 yıl sürer. Bu süre boyunca hukukun farklı alanlarında uzman kişilerin rehberliğinde eğitim tamamlanır. Bu 3 yılın ardından lisansüstü eğitiminize devam edebilirsiniz. 2 yıl süren lisansüstü hukuk eğitiminde belirli bir alanda uzmanlaşarak bu alanda pratik kazanmanız mümkün. Kanada’da hukuk okumak size gerekli akademik bilgileri kazandırmanın yanında mesleki tecrübe edinmenizi de sağlar.

Kanada’da Hukuk Okumak Finansal Geleceğinizi Garanti Altına Alır

Kanada’da hukuk alanında çalışan insanlara her zaman ihtiyaç vardır. Bu alandaki rekabet fazladır ancak rekabet sonunda elde edeceğiniz ödül de bir o kadar tatmin edicidir.  Kanada’da başlangıç seviyesinde avukat maaşları yıllık ortalama 60.000 Kanada doları civarındadır. 10 yıllık bir tecrübenin ardından bu maaş yıllık ortalama 120.000 Kanada doları seviyesine ulaşır.

Eğer analitik bir zekaya sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ve bireyler arası iletişim kabiliyetleriniz iyiyse Kanada’da hukuk okumak sizin için iyi bir seçenek olabilir. Bu sayede hem Kanada’da hem de tüm dünyada kabul gören bir mesleğe sahip olabilirsiniz.

Ancak Kanada’da eğitim almak için detaylı bir başvuru süreci sizi bekliyor. Bu başvuru sürecinde sizden talep edilen adımları eksiksiz bir şekilde atmanız gerektiğini, tüm başvurunuz boyunca yapacağınız en ufak hatanın bile başvurunuzun reddiyle sonuçlanabileceğini unutmayın. MyCanadaExpert olarak Kanada göçmen hukuku alanındaki tüm tecrübemizle başvuru sürecinde yapabileceğiniz tüm hatalardan sizi koruyabilir, başvurunuzun başarıyla sonuçlanması için size rehberlik edebiliriz. Bugün bizimle iletişime geçin, Kanada’daki yeni hayatınız için ilk adımı atmış olun.

© 2024 mycanadaexpert.com by nanonim logo. Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları.

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

WhatsApp logoWhatsApp