Nuriye Şahin Kanada Göçmenlik Danışmanı

Kanada’da Yaşamak İçin 10 Neden

Daha iyi bir yaşam herkesin hakkı. Bu yüzden her yıl milyonlarca insan doğdukları ülkeyi terk edip başka ülkelere yerleşiyorlar. Bu ülkeler arasında Kanada en çok tercih edilenlerden. Kanada’nın bu kadar tercih edilir bir ülke olmasının ardında da bazı gerçekler var. Gelin Kanada’da yaşamak için 10 nedene birlikte bakalım.

1) Kanada Bir Göçmen Ülkesidir

Hangi sosyoekonomik sınıfa ait olursanız olun, bir göçmen olarak göç ettiğiniz ülkede rahatça yaşayabilmenizin en önemli koşulu, ülke kültürünün göçmenlere bakış açısıdır. Kanada, göçmenler tarafından kurulan bir ülke olduğundan, göçmenlere kucak açmak Kanada kültürünün bir parçasıdır. 1608 yılından bu yana göçmen alan Kanada, bir göçmenin toplumsal hayata en kolay kabul edildiği ülkelerden biridir.

2) Kanada’da Yabancılık Çekmezsiniz

Kanada’nın bir göçmen ülkesi olduğunu söyledik. Oldukça yoğun bir göçmen nüfusunun yaşadığı Kanada’da aynı zamanda büyük göçmen toplulukları da bulunuyor. Bu topluluklar ülkeye ilk ayak bastığınızda ülkedeki yaşama adapte olmanızı kolaylaştıracaktır. Kanada’da şu anda yaklaşık 100.000 Türk yaşamakta.

3) Kanada’da Çok Fazla İş Olanağı Var

İşsizlik dünyanın en önemli sorunlarından biri. Diğer bir sorun ise kalifiye çalışanların ülkelerinde yeteri kadar kazanamaması. Bu yüzden Kanada’da yaşamak için en iyi nedenlerden biri, Kanada’daki geniş iş olanakları.

Kanada uzun bir süredir göçmenlere kapılarını açan bir göçmen politikası izliyor. Özellikle iyi bir eğitime sahip ve mesleğinde tecrübeli çalışanlar için Kanada, geniş iş olanakları sunuyor.

4) Kanadalılar Sıcak Kanlı ve Kibar İnsanlardır

Kuzey ülkelerinin insanları genellikle soğuk ve mesafeli olarak bilinirler. Bu durum Kanadalılar için pek de geçerli değil. Kanadalılar tüm dünyada arkadaş canlısı tavırları ve kibarlıklarıyla tanınıyorlar. Muhtemelen dünyada “teşekkür ederim” ve “özür dilerim” sözcüklerini Kanadalılardan daha fazla kullanan yoktur.

5) İyi Bir Eğitim Sistemi Kanada’da Sizi Bekliyor

Kanada’da yaşamak, dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birinden faydalanmak demek. Kanada, University of Toronto, University of British Columbia, ve McGill University gibi tüm dünyada tanınmış üniversitelere sahip. Bu üniversitelerde eğitim almanın maliyeti ise, diğer birçok ülkenin tanınmış üniversitelerinde eğitim almaktan daha düşük.

6) Sağlık Sistemi Sizin Yanınızda

Kanada’nın devlet tarafından yoğun bir şekilde desteklenen, oturmuş bir sağlık sistemi var. Kanada vatandaşları ve Kanada’da oturumu olan kişiler sağlık hizmetlerine kolaylıkla erişebiliyor, hatta birçok sağlık hizmetini ücretsiz bir şekilde alabiliyorlar.

7) Farklı Yaşam Tarzlarına Açık Bir Ülke

Kanada farklı kültürel geçmişlere ve yaşam tarzına sahip bireylerin kendilerini rahat hissettikleri ülkelerden biri. Kanadalılar için etnik kimliğinizin, dininizin ya da cinsel yöneliminizin bir önemi yok. Kanadalılar sizi topluma sağladığınız değer üzerinden değerlendiriyorlar.

8) Harika Bir Doğa

Kanadalıların büyük bir bölümü, doğada vakit geçirmeyi severler. Bunun en büyük nedeni, ülkenin doğal güzelliklerle dolu olması. Eğer siz de trekking, hiking ya da dağcılık gibi sporlarla ilgileniyorsanız, Kanada’ya bayılacaksınız.

9) Daha Düşük Maliyetlerle Yaşamınızı Sürdürebilirsiniz

Kanada’nın gelişmiş diğer ekonomilere göre en büyük avantajlarından biri yaşam maliyetlerinin daha düşük olması. ABD ve İngiltere gibi ülkelerle karşılaştırıldığında, Kanada daha ekonomik bir ülke olarak öne çıkıyor.

10) Dünyanın En Güçlü Pasaportlarından Birine Sahip Olabilirsiniz

Kanada vatandaşlığını kazanmanız durumunda dünyanın en güçlü pasaportlarından birine sahip olursunuz. Eğer farklı ülkeleri gezmeyi seviyor, yeni kültürler keşfetmek istiyorsanız bu harika. Kanada vatandaşlığı sayesinde elde edeceğiniz pasaportla vize derdiyle uğraşmanıza gerek kalmayacak.

© 2024 mycanadaexpert.com by nanonim logo. Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları.

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

WhatsApp logoWhatsApp