Nuriye Şahin Kanada Göçmenlik Danışmanı

Kanada’da Dil Eğitimi ve Çalışma İmkanları

Günümüz dünyasında yabancı dil bilmek bir özellik olmaktan çıkıp bir ihtiyaç haline geldi. Çoğu şirkette orta ve üst düzey pozisyonlar için başvuran ancak yabancı dil bilmeyenler doğrudan eleniyor. Bu yüzden modern iş yaşamında sahip olduğunuz gerçek değerin karşılığını alabilmek için yabancı dil bilmeniz gerekiyor. Yabancı dil eğitimi konusunda da Kanada ön plana çıkıyor. Bu içeriğimizde Kanada’da dil eğitimi ve çalışma imkanları konusunu ele alalım.

Kanada’da İngilizce Eğitimi

İngilizce sadece küresel iş dünyasının ortak dili değil aynı zamanda “lingua franca”. Dünyada 1,35 milyar insanın İngilizce bildiği tahmin ediliyor. Bu insanların sadece 360 milyonu ana dil olarak İngilizce konuşuyor. Bu özelliğiyle İngilizce dünyanın ortak dili olmuş durumda.

Bir dili öğrenmenin en iyi yöntemi, o dilin anadil olarak konuşulduğu bir ülkede dil eğitimi almak. İngilizce için de Kanada en çok tercih edilen ülkelerden biri.

Kanada’ya İngilizce eğitimi için gelen öğrenciler en çok yoğunlaştırılmış İngilizce programlarını tercih ediyorlar. Bu programlar üniversiteler ve özel dil eğitim merkezleri tarafından düzenleniyor. Altı aydan kısa sürecek İngilizce eğitim programları için öğrenci vizesine de gerek olmuyor.

Kanada’da dil eğitimi programı seçerken eğitim sonunda hangi noktaya ulaşmak istediğinize karar vermiş olmanız gerek. Kanada’da farklı amaçlar için tasarlanmış birçok yabancı dil eğitim programı bulunuyor. Bu programlar yabancı dil pratiği, akademik ya da mesleki yabancı dil, IELTS / TOEFL sınavlarına hazırlık gibi uzmanlık alanlarına sahip olabiliyor.

Kanada’da dil eğitimi aldıktan sonra yüksek öğreniminize Kanada’da devam etmeniz mümkün. Kanada’da lisans eğitimi alabilmek için öncelikle İngilizce bilmeniz şart.

Kanada’da Dil Eğitimi ve Çalışma İmkanları

Kanada’da dil eğitimi alırken çalışamazsınız. Ancak akademik bir program okuyorsanız en az bir yıllık kolej programı, o durumda öğrenciliğiniz sırasında haftada 20 saat çalışabilirsiniz.

Yabancı Dil Eğitimi İçin Neden Kanada’yı Tercih Etmelisiniz?

İngilizce eğitimi konusunda Kanada’nın akla ilk gelen ülkelerden biri olmasındaki ilk neden İngilizcenin Fransızca ile birlikte ülkenin iki resmi dilinden biri olması. Kanada nüfusunun %75’i ana dil olarak İngilizce konuşuyor.

Diğer bir önemli neden ise Kanada’daki yaşam maliyetlerinin İngiltere ve Amerika’ya oranla daha düşük olması. Bunun yanında Kanada, uluslararası öğrencilere bu ülkelerin sunduğundan çok daha iyi yaşam koşulları sunuyor.

Kanada’nın refah seviyesi yüksek bir ülke olması da önemli bir etmen. Kanada dünyanın birçok ülkesine oranla çok daha güvenli bir ülke. Kanada, oldukça gelişmiş eğitim ve sağlık sistemlerine sahip.

Kanada kültürünün göçmenlere sıcak bakan bir kültür olması da her yıl binlerce öğrencinin Kanada’yı tercih etmesine neden oluyor. Birçok ülkenin aksine Kanada’da göçmenler, toplum tarafından kolay bir şekilde kabul ediliyorlar. Bu kültürel özellik Kanada’yı yabancı öğrenciler için çekici hale getiriyor.

Yabancı dil eğitimi alan gençlerin büyük bir bölümü bu eğitimi öncelikle üniversite eğitimi için alıyorlar. Kanada bu alanda da dünyanın önde gelen ülkelerinden. Kanada’da yabancı dil eğitimi aldıktan sonra tüm dünyada prestij sahibi bir üniversitede eğitim hayatınıza devam etmeniz mümkün.

© 2024 mycanadaexpert.com by nanonim logo. Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları.

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

WhatsApp logoWhatsApp