Nuriye Şahin Kanada Göçmenlik Danışmanı

Kanada Vatandaşlığı Size Neler Kazandırır?

Kanada son zamanlarda yüksek refah seviyesi ve ideal yaşam koşullarıyla dünyanın dört bir yanından nitelikli göçmenler için en popüler ülkelerden biri haline geldi. Doğal olarak neredeyse tüm göçmen adaylarının da ortak nihai arzusu Kanada vatandaşlığı kazanmak. Biz de bu yazımızda Kanada vatandaşlığının gerçek getirilerinden bahsetmek istedik.

Gelecek Planlarınızı Daha Rahat Yapabilirsiniz

Kanada vatandaşlığınızı aldıktan sonra uzun vadeli planlar yapmak konusunda önünüzdeki engellerden en büyüğü ortadan kalkmış olur. Kanada’da “göçmen” statüsünden “vatandaş” statüsüne geçtiğiniz için Kanada’daki kalış ve çalışma sürenizi uzatmak için başvurularda bulunmanıza gerek kalmaz. Doğma büyüme bir Kanadalı gibi, bu ülkenin tadını çıkarabilirsiniz.

Seçimlerde Oy Verebilirsiniz

Kanada dünyanın en demokratik ülkelerinden biri. Kanada vatandaşlığı sayesinde siz de bu demokrasiye katılabilirsiniz. Bazı diğer ülkelerde yapılan uygulamaların aksine, Kanada seçme ve seçilme hakkı için ülkede doğum şartı aramaz. Belki bu söyleyeceğimiz size garip gelebilir ama teknik olarak bir gün Kanada başbakanı bile olabilirsiniz!

Kanada Vatandaşlığı ile Kanada Pasaportuna Sahip Olursunuz

Eğer seyahat etmeyi, yeni ülkeler keşfetmeyi seviyorsanız sahip olacağınız Kanada pasaportu sayesinde vize derdiyle uğraşmadan çok daha özgür bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz. Henley and Partners tarafından yayınlanan pasaport indeksine göre Kanada pasaportu, dünyanın en güçlü dokuzuncu pasaportu. Bu pasaport sayesinde başta ABD ve Schengen bölgesi ülkeleri olmak üzere dünyanın birçok ülkesine vizesiz bir şekilde girebilirsiniz.

Daha Fazla İş Olanağı

Kanada vatandaşı olmayan göçmenlerin başta kamu olmak üzere bazı iş kollarında çalışmalarına izin verilmez. Kanada vatandaşı olarak gerekli güvenlik kontrollerinden geçtikten sonra bu iş kollarında da çalışmaya başlayabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığınızdan Vazgeçmenize Gerek Yok

Kanada vatandaşı olmak için anavatanınızın vatandaşlığından vazgeçmenize gerek yok. Çifte vatandaşlık uygulamalarına izin veren Kanada’da bir Kanada vatandaşı olarak yaşamaya devam ederken aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığınızı koruyabilirsiniz.

Çocuklarınız Otomatik Olarak Kanada Vatandaşı Olur

Kanada vatandaşı olduğunuzda Kanada’da doğan çocuklarınız otomatik olarak Kanada vatandaşı olurlar. Kanada’da doğmamış ancak bakmakla yükümlü olduğunuz çocuklarınızın vatandaşlık süreçleri ise diğerlerine göre çok daha kolay geçer.

Yasal Desteğe İhtiyacınız Olabilir

Kanada nitelikli göçmenlere kucak açan bir ülke. Ancak bu, başta göçmenlik sonrasında da vatandaşlık kazanma süreçlerinde Kanada’nın kolay bir ülke olduğu anlamına gelmiyor. Bu süreçler boyunca yapacağınız en basit hatalar bile başvurularınızın reddiyle sonuçlanabilir. Başvurunuzun reddi ise zaman ve para kaybetmenize neden olur.

Böyle bir durum yaşamamanız için yanınızdayız. MyCanadaExpert olarak Kanada göçmen hukuku alanındaki tüm bilgi birikimimizle, başvurularınızın başarı olasılığını gözle görülür bir şekilde artıracağımıza emin olabilirsiniz.

© 2024 mycanadaexpert.com by nanonim logo. Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları.

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

WhatsApp logoWhatsApp