Nuriye Şahin Kanada Göçmenlik Danışmanı

Kanada Göçmenlik Başvurusu İçin Neden Bir Göçmenlik Danışmanı veya Avukatıyla Çalışmalısınız?

Kanada; yüksek yaşam standartları, eğitim ve iş olanaklarıyla farklı bir ülkede yaşamak isteyen insanların en çok tercih ettiği ülkelerden biri. Bu yüzden her yıl binlerce insan Kanada göçmenlik başvurusu yapıyor. Ancak doğal olarak başvuruların hepsi başarılı bir şekilde sonuçlanmıyor. Başvurunuzun başarıyla sonuçlanma olasılığını artırmanın en iyi yollarından biri ise bir göçmenlik danışmanı veya avukatıyla çalışmak. Bu makalemizde başvuru sürecinde bir göçmenlik danışmanı veya avukatıyla çalışmanın size sunacağı avantajlardan bahsedeceğiz.

Kanada Göçmenlik Başvurusu İçin Bir Göçmenlik Danışmanı veya Avukatla Çalışmak Zorunda mısınız?

Kanada’ya göçmenlik başvuru sürecinde bir danışmanla veya avukatla çalışma zorunluluğunuzun olmadığını söyleyerek başlayalım. Tüm başvuru sürecini online ortamda kendiniz sürdürebilirsiniz. Kanada devleti böyle bir olanak sunuyor. Peki; başvuru sürecini kendi kendinize sürdürmek yerine, neden bir göçmenlik danışmanı veya avukatıyla çalışmalısınız?

Göçmenlik Danışmanıyla veya Avukatıyla Çalışmak Başvurunuzun Başarı Olasılığını Artırır

Kanada’nın online ortamda kendi kendinize yürütebileceğiniz bir göçmenlik başvuru süreci olması, bu sürecin basit olduğunu düşünmenize neden olmasın. Tersine, Kanada dünyanın en çok göçmenlik başvurusu alan ülkelerinden biri olduğu için detayların hayati öneme sahip olduğu bir başvuru süreci vardır. Bu detaylara kendi kendinize hâkim olup tüm süreci yakından takip etmeniz ise oldukça zordur. Göçmenlik alanında uzman bir danışman veya avukat sahip olduğu bilgi birikimi ve tecrübeyle sizin için bu sürecin başarıyla sonuçlanma olasılığını gözle görülür şekilde artırır.

Bir Göçmenlik Danışmanı veya Avukatı Sayesinde Paradan ve Zamandan Tasarruf Edersiniz

Kanada göçmenlik başvuru süreci boyunca önemli miktarda para ve zaman harcayacağınızı, başvurunuzda yapacağınız basit bir hatanın ise bu zaman ve paranın boşa gitmesine neden olacağını unutmayın. İlk bakışta bir göçmenlik danışmanı veya avukatıyla çalışmanın maliyetinin yüksek olacağını düşünebilirsiniz. Ancak göçmenlik danışmanı veya avukatı için yapacağınız harcamanın, başvuru süreci boyunca karşılaşabileceğiniz riskler karşısında oldukça düşük olduğunu göreceksiniz.

Bir Göçmenlik Danışmanı Avukatı Sizin İçin En Doğru Yolu Tercih Etmenize Yardımcı Olur

Kanada’nın göçmen adaylarına sunduğu elliden fazla göçmenlik programı bulunuyor. Bu programlar arasında sizin için en doğru olanı seçmek de başvurunuzun başarıyla sonuçlanma olasılığını artırıyor. Kendi başınıza tüm bu programların içeriklerine ve süreçlerine hâkim olup doğru tercihi yapmanız oldukça güç. Göçmenlik alanında uzman bir avukat sayesinde Kanada göçmenlik başvurusu sürecinizde doğru programı seçerek zaman ve para kaybetme riskinizi minimuma indirebilirsiniz.

Başvuru Dokümanlarınız Eksiksiz ve Organize Bir Şekilde Sunulur

Kanada göçmenlik başvurusu süreci boyunca birçok form doldurmak ve birçok belge sağlamak zorundasınız. Bu dokümanların eksiksiz olması ve bir düzen içinde sunulması oldukça önemli. Eğer form doldurmayı sevmiyorsanız ya da hata yapmaktan korkuyorsanız, bir göçmenlik avukatı işinizi oldukça kolaylaştırabilir. Başvuru süreciniz boyunca yanlış ya da eksik bilgi vermenin başvurunuzun reddiyle sonuçlanabileceğini unutmayın.

En İyi Şekilde Temsil Edilir ve Korunursunuz

Göçmenlik başvuru süreciniz boyunca çeşitli yasal engellere takılmanız mümkün. Bu engeller sizin için sürecin ilerleyişini durdurabilir. Bir göçmenlik avukatı sayesinde Kanada’da bir danışman veya avukat tarafından temsil edilebilir ve bu sayede bu engelleri aşarak başvuru sürecinizin devamlılığını sağlayabilirsiniz.

MyCanadaExpert Yanınızda

30 yılı aşkın süredir hukuk alanında çalışan son 10 yıldır da Kanada göçmenlik mevzuatı alanında uzmanlaşmış olan Kanada göçmenlik danışmanı Nuriye Şahin liderliğindeki MyCanadaExpert, Kanada’ya göç yolculuğunuzun her aşamasında yanınızda. Göç başvuru sürecinizin sizin için sadeleşmesi ve başarı olasılığının artması için MyCanadaExpert ile iletişime geçin.

© 2024 mycanadaexpert.com by nanonim logo. Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları.

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

WhatsApp logoWhatsApp