Nuriye Şahin Kanada Göçmenlik Danışmanı

Kanada Yazılım Mühendisliği Maaşları

Kanada, bilişim teknolojileri alanında dünyanın en büyük hızla gelişen ülkelerinden biri. Doğal olarak Kanada’nın bu alandaki kalifiye iş gücü ihtiyacı da her geçen gün artıyor. Bilişim teknolojileri alanındaki hızlı gelişme de bu alanda tecrübe sahibi olan kişilerin, diğer alanlara oranla daha kolay bir şekilde iş bulmalarını sağlıyor. Kanada’da bilişim teknolojileri alanındaki maaş seviyesi de diğer iş kollarına göre daha yüksek. Bu yazımızda Kanada yazılım mühendisliği maaşları hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Kanada’da bilişim teknolojileri alanında anahtar bir rol üstlenen yazılım mühendislerine olan ihtiyaç da oldukça yüksek seviyede. Çalışma İstatistikleri Bürosu tarafından yapılan bir araştırmaya göre bu ihtiyaç 2028 yılına kadar %21 artacak.

Google, Microsoft, Amazon ve Facebook teknoloji devlerinin faaliyete olduğu Kanada’da yapay zeka, blok zinciri, bulut teknolojisi, sanal gerçeklik ve makine öğrenmesi gibi alanlarda çalışacak yazılım mühendislerine büyük bir ihtiyaç var. Java, Ruby on Rails, PHP ve Python gibi programlama dillerine hâkim çalışanlar da oldukça revaçta. Özellikle full stack yazılım geliştiriciler, IT sektörü içinde en yüksek maaş ortalamasına sahip kesim.

Diğer bir yandan Kanada oldukça büyük bir oyun endüstrisine de sahip. Kanada’da yaklaşık 1.000 adet oyun firması bulunuyor ve bu firmalar toplamda 30.000’den fazla çalışana sahip. Electronic Arts, Ubisoft ve Rockstar gibi dünya oyun devlerinin Kanada’da büyük stüdyoları bulunuyor.

Kanada yazılım mühendisliği maaşları

Kanada Yazılım Mühendisliği Ortalama Maaşlar

Kariyer sitesi Indeed’in verilerine göre Kanada yazılım mühendisi maaşları ortalama 78.500$ seviyesinde. Bu rakam, Kanada’daki bilişim teknolojileri sektöründe ortalamanın üstünde.

Kanada’da yazılım mühendislerinin en yüksek maaş aldıkları şehir Vancouver. Şehirlere göre Kanada yazılım mühendisliği maaşları hakkında aşağıdaki tabloda daha ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Vancouver 96.000$
Toronto 86.500$
Ottawa 86.000$
Calgary 81.500$
Edmonton 77.500$
Montréal 77.200$
Kitchener 76.000$
Mississauga 75.000$

 

Daha önce de dediğimiz gibi Kanada’da teknoloji alanında birçok dev firma faaliyet gösteriyor. Bu firmalarda yazılım mühendislerine ödenen maaşlardan da örnekler verelim.

Amazon 130.000$
S&P Global 129.500$
Electronic Arts 118.500$

 

Kanada yazılım mühendisliği maaşları birçok ülkenin ortalamasının üstünde. Eğer bir yazılım mühendisiyseniz Kanada, kariyer olanakları ve yüksek yaşam standartlarıyla size birçok fırsat sunabilir.

Ancak Kanada’da yazılım mühendislerine olan ihtiyacın yoğun olması, Kanada’ya göçmenlik sürecinizin kolay geçeceği anlamına gelmiyor. Bu süreç boyunca birçok detaya dikkat etmeniz gerekiyor.

MyCanadaExpert olarak tüm tecrübemiz ve bilgi birikimimizle bu süreçte yanınızdayız. Kanada’ya göçmenlik konusunda doğru tercihler yapmanızı, tüm süreç boyunca karşınıza çıkabilecek sorunları kolaylıkla aşmanızı sağlayabiliriz. Bugün bizimle iletişime geçin. Kanada’daki yeni yaşamınız için önemli bir adım atın.

© 2024 mycanadaexpert.com by nanonim logo. Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları.

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

WhatsApp logoWhatsApp