Nuriye Şahin Kanada Göçmenlik Danışmanı

Express Entry Kanada Daveti Aldınız. Peki Şimdi Ne Yapmanız Gerekiyor?

Express Entry Kanada havuzuna girdiniz ve kalıcı ikamet için başvuru daveti aldınız. Sonraki adımlar için kafanız karışık. Merak etmeyin. Bu aşamadan sonra yapmanız gerekenleri sizin için sıralayacağız.

Bu davet ile Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Dairesi’ne (IRCC) başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru davetiyesi aldıktan sonra 90 gün içinde başvurunuzu eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekiyor. 90 gün içinde başvurunuzu tamamlamamanız durumunda aldığınız davetin geçerliliğini yitireceğini unutmayın.

Express Entry Kanada başvurunuzun ilk aşaması, gerekli evrakları toplamak. Hangi program üzerinden seçildiğiniz, başvuru davetiyenizde yazılı olacaktır. Size özel başvuru belgesi listesine de Express Entry web sitesi üzerinden erişmeniz mümkün.

Başvuru esnasında genellikle aşağıdaki dokümanlar talep edilir:

  • Medeni durum belgeleri
  • Dil testleri
  • İş deneyimi belgeleri
  • Eğitim belgeleri
  • Tıbbi muayene belgeleri
  • Ekonomik durumunuzu gösteren belgeler
  • Fotoğraf

Express Entry Kanada başvrunuz için yukarıdaki belgeler haricinde size özel bazı ek belgeler de istenebilir. Başvuru sürecinizin sorunsuz bir şekilde başarıyla sonuçlanması için bu belgeleri eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz oldukça önemli.

Başvurunuz için parmak izi gibi biyometrik kayıtları da sunmanız gerekebilir. Eğer daha önce herhangi bir işlem için biyometrik kayıtlarınız alındıysa, böyle bir zorunluluğunuz yok.

Başvuru sırasında IRCC tarafından onaylamış bir doktorun sağlık kontrolünden geçmeniz gerekiyor. IRCC tarafından onaylanan doktorların listesini IRCC web sitesinden bulabilirsiniz.

Belgelerinizi gönderdikten sonra başvurunuzun sonuçlanması 6 ayı bulabilir. Nihai bir karar verilmeden önce sizinle son bir görüşme yapılabilir.

Başvurunuzun başarıyla sonuçlanması durumunda Daimi İkamet Onayınız (COPR) e-mail yoluyla gönderilecektir. Bu e-mailde sonraki aşamalarda ne yapmanız gerektiği konusunda yönlendirmeler de olacaktır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Express Entry Kanada başvurunuzun başarıyla sonuçlanması için başvuru evraklarınızın eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi oldukça önemli. Zira, evraklarınızda yaşanacak sorunlar, başvurunuzun başarısız olmasına ve tüm sürecin en baştan başlamasına neden olabilir. Eğer işinizi şansa bırakmak istemiyorsanız, MyCanadaExpert olarak tüm tecrübemizle yanınızdayız. Express entry başvuru davetiyenizi aldıktan sonra bizimle iletişime geçin. Tüm sürecin sizin için mümkün olduğu kadar problemsiz olmasını sağlayalım.

© 2024 mycanadaexpert.com by nanonim logo. Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları.

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

WhatsApp logoWhatsApp