Nuriye Şahin Kanada Göçmenlik Danışmanı

Kanada Vatandaşı Olmak İçin 10 Neden

Kanada’nın dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden biri olduğunu, bu yüzden her yıl binlerce nitelikli göçmenin yaşamını sürdürmek için Kanada’yı tercih ettiğini muhtemelen biliyorsunuzdur. Eğer halihazırda Kanada’da oturumunuz varsa, Kanada’da yaşamanın avantajlarını birinci elden tecrübe de etmişsinizdir. Ancak Kanada’da yaşamanın avantajlarını sonuna kadar yaşamak için Kanada vatandaşı olmanız gerektiğini de biliyorsunuzdur. Sizin için Kanada vatandaşı olmak için 10 nedenden oluşan bir liste hazırladık.

1 – Kanada Vatandaşı Olmak, Kanada’daki Varlığınızı Garanti Altına Alır

Kanada vatandaşı olarak, Kanada’da doğmuş herhangi birinin sahip olduğu tüm haklara siz de sahip olursunuz. Diğer bir yandan Kanada vatandaşlığı kalıcıdır. Kanada’da kalışınızı uzatmak için herhangi bir sürece girmenize gerek kalmaz. Kanada vatandaşlığından çıkarılmanıza neden olacak suçları işlemediğiniz sürece, ülkeden çıkarılmanız için geçerli hiçbir neden olmaz. Bu yüzden Kanada vatandaşlığı, Kanada’daki geleceğinizin bir numaralı garantisidir.

2- Kanada Vatandaşı Olmak, Daha Fazla İş Olanağına Sahip Olmaktır

Birçok insan kariyerlerinde ilerlemek için Kanada’ya göç ediyor. Kanada’nın gelişen ekonomisi, nitelikli iş gücü ihtiyacını artırıyor. Bu sayede göçmenlerin iş bulması kolaylaşıyor.

Geçici ya da kalıcı oturumunuzla Kanada’da birçok iş bulmanız mümkün. Ancak bazı iş kollarında çalışabilmek için Kanada vatandaşı olmanız gerekiyor.

Bu iş kollarının büyük bölümü, kamu sektöründe yer alan işler. Kanada vatandaşı olmak, devlette açılan pozisyonlara başvurabilmeniz için temel gereksinim.

3- Kanada Pasaportuna Sahip Olursunuz

Kanada pasaportu dünyanın en güçlü pasaportlarından biri. Kanada pasaportuna sahip olarak dünyanın 150’den fazla ülkesine vizesiz seyahat etmeniz mümkün. Birçok ülkeyi de sadece sınırda vize alarak ziyaret edebilirsiniz. Eğer seyahat edip, yeni yerler keşfetmeyi seviyorsanız, Kanada pasaportuna sahip olmanın avantajları hayatınızı kolaylaştıracak.

4 – Çocuklarınız da Kanada Vatandaşı Olur

Siz Kanada vatandaşı olduktan sonra Kanada’da doğan çocuklarınız da otomatik olarak Kanada vatandaşı olurlar. Çocuklarınız için herhangi bir vatandaşlık süreci izlemenize gerek kalmaz. Bu sayede çocuklarınız da diğer Kanadalı çocuklar gibi sağlık ve eğitim sisteminden faydalanabilirler.

5- Çifte Vatandaş Olabilirsiniz

Kanada vatandaşı olmak, doğduğunuz ülkenin vatandaşlığından vazgeçmeniz anlamına gelmiyor. Doğduğunuz ülkeyle bağlarınızı koparmadan da Kanada vatandaşı olmanız mümkün. Kanada’da çifte vatandaşlığı engelleyen bir düzenleme bulunmuyor.

6 – Seçme ve Seçilme Hakkına Sahip Olursunuz

Bir ülkede varlığınızın kabul edilmesinin en önemli göstergelerinden biri, seçme ve seçilme hakkına sahip olmanız. Kanada vatandaşı olarak bu hakkı elde eder, ülkenin yönetiminde söz sahibi olursunuz. Bu sayede okul yönetim kurullarına girebilir, yerel yönetimlere adaylığınızı koyabilir hatta ulusal düzeyde politika alanında kariyere sahip olabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, Kanada vatandaşı olmanın birçok artısı var. Ancak vatandaşlığınızı alma sürecinizde hukuk alanında desteğe ihtiyacınız olabileceğini belirletelim. MyCanadianExpert olarak sahip olduğumuz tüm tecrübeyle, Kanada vatandaşlığı sürecinizde yanınızdayız. Bugün bizimle iletişime geçin, vatandaşlık başvuru sürecinizin başarıyla sonuçlanma olasılığını artırın.

7. Amerika’da Kolaylıkla Çalışabilirsiniz

Kanada vatandaşlarının, diğer ülke vatandaşlarına oranla ABD’de çalışmaları çok daha kolay. Kanada vatandaşı olarak sadece Kanada’da değil, ABD ve dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde daha kolay bir şekilde çalışma izni alabilirsiniz.

8. Başka Ülkelere Öğrenci Değişim Programlarıyla Gitmeniz Kolaylaşır

Çocuklarınızın eğitimi için Kanada’yı tercih ediyorsanız, Kanada vatandaşı olmanın değişim programlarında bir avantaj sağladığını belirtelim. Bu programlar sayesinde çocuğunuz, farklı ülkelerde yaşama tecrübesi elde ederek hayata farklı bir açıdan bakabilir.

9. Seçme ve Seçilme Hakkı Kazanırsınız

Kanada vatandaşı olmanın en büyük artılarından biri, seçme ve seçilme hakkında sahip olmanız. Bu sayede bulunduğunuz bölgenin ve ülkenin yönetiminde söz sahibi olabilirsiniz.

10. Kanada’nın İmzalamış Olduğu İkili ve Çok Taraflı Ticari Anlaşma Hükümlerinden Yararlanıp, Dış Ticaret İmkanlarınızı Genişletebilirsiniz

Kanada vatandaşı olmak, ticari olanaklarınızı da artıracaktır. Eğer ticaretle uğraşıyorsanız, Kanada’nın yaptığı uluslararası anlaşmalardan yararlanarak faaliyette olduğunuz pazarları genişletebilirsiniz.

© 2024 mycanadaexpert.com by nanonim logo. Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları.

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

WhatsApp logoWhatsApp