Nuriye Şahin Kanada Göçmenlik Danışmanı

Kariyerinizde bir adım ileriye gitmek, hayat kalitenizi artırmak ya da çocuklarınızın daha iyi bir eğitim almasını sağlamak. Tüm bu nedenler, Kanada’ya yerleşmek için çok iyi sebepler. Tıpkı sizin gibi, Kanada’ya göç etmeyi düşünen binlerce insan var. Bu yüzden Kanada, dünyada nitelikli göçmenler arasında en çok tercih edilen ülkelerden biri. Böyle önemli bir karar vermeden önce Kanada’da yaşam konusunda daha fazla bilgiye sahip olmak isteyeceğinizi düşünüyoruz.

Kanada’da Yaşam Göçmenler İçin Daha Kolaydır

Kanada’nın göçmenler arasında en popüler ülkelerden biri olmasının temel sebeplerinden biri, Kanada’nın göçmen dostu bir ülke olması. Hem devlet düzenlemelerinde, hem profesyonel hayatta hem de sosyal yaşamda Kanada, göçmenlere kucak açan bir ülkedir. Ülke nüfusunun büyük bir bölümünün göçmenlerden oluşmasının bu hoşgörüdeki payı büyük. Kanada, nitelikli göçmenlerin en fazla değer gördüğü ülkelerden biridir.

Gelişmiş Eğitim ve Sağlık Sistemi

Kanada, dünyanın en iyi eğitim ve sağlık sistemlerinden birine sahip. Bu yüksek yaşam kalitesine sahip bir ülke olan Kanada’da ileri düzeyde sosyal haklara sahip olursunuz. Dünyanın en iyileri arasında olan Kanada üniversitelerinde eğitim görebilir, dünyanın en iyi sağlık sistemlerinden birinde herhangi bir maddi ya da manevi kaygınız olmadan tedavi olabilirsiniz.

Kanada’da Yaşam Hakkında Pratik Bilgiler

Kanada’da nasıl bir yaşamın sizi beklediği konusunda genel bilgiler verdikten sonra Kanada’da yaşam konusunda birkaç pratik bilgi vererek devam edelim.

Sosyal Sigorta Numarası Almak

Sosyal sigorta numaranız (SIN) Kanada’da çalışmak ya da devletin sunduğu yardım ve hizmetlerden faydalanmak için sahip olmanız gereken en önemli bilgi parçasıdır Bu numarayı Kanada vatandaşları ve kalıcı ya da geçici oturma iznine sahip olanlar alabilirler. SIN almak için gerekli belgelerle Kanada Hizmet Ofisine gitmeniz yeterlidir. Sın numarası devletle olan işlerinizle birlikte bankalar ve işverenler tarafından da talep edilebilir. Bu numaranın gizli tutulması, kimlik güvenliğiniz açısından önemlidir. Bu yüzden bu numarayı ezberlemeniz sizin için iyi olacaktır.

Banka Hesabı Açmak

Kanada’da farklı durumlarda finansal durumunuzu kanıtlamak için bir banka hesabına sahip olmanız önemlidir. Kanada bankaları arasında hizmet ücretlendirmesinde farklılıklar vardır. Bu yüzden bankanızı seçmeden önce fiyat karşılaştırmaları yapmak akıllıca olacaktır.

Kanada’da finansal durumunuzu kanıtlamak için kredi notunuz oldukça önemlidir. Kredi notunuz kredi alırken bankalar tarafından sorgulanacaktır. Aynı şekilde yeni bir ev kiralamak istediğinizde ev sahibi, kredi notunuzu talep edebilir.

Kredi notunuzu yükseltmenin en iyi yöntemlerinden biri, bankanızdan bir kredi kartı alıp borcunuzu zamanında ödemektir. Kredi geçmişinizin de kredi notunuz üstünde önemli bir etkisi olduğunu düşünecek olursak, mümkün olduğu kadar erken bir sürede bir kredi kartı sahibi olup borcunuzu zamanında ödemeniz iyi bir hamle olacaktır.

Araç Ehliyeti Almak

Kendi ülkenizde almış olduğunuz ehliyet, belirli bir süre sonunda Kanada’da geçerliliğini yitirecektir. Kanada’da uzun süreli ikamet edeceksiniz, bir Kanada ehliyeti almanız gerekir.

Ehliyet almak için temel olarak bir yazılı, bir de direksiyon sınavına girmeniz gerekir. Uygulamanın detayları eyaletten eyalete değişiklik gösterir.

Ehliyetinizi aldıktan sonra araç kullanabilmek için sigorta da almak zorundasınız. Sigorta fiyatları şirketten şirkete farklılık gösterir. Ayrıca sürücünün yaşı ve sürüş geçmişi de fiyatların belilenmesinde önemlidir.

© 2024 mycanadaexpert.com by nanonim logo. Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları.

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

WhatsApp logoWhatsApp