Nuriye Şahin Kanada Göçmenlik Danışmanı

Kanada’ya Yerleşmek: Sahip Olmanız Gereken 9 Bilgi

Birçok insanın hayalini Kanada’ya yerleşmek süslüyor. Haksız da değiller. Neden haksız olmadıklarını, size vereceğimiz kısa bilgilerle açıklayacağız.

Kanada, dünyanın en yaşanabilir şehirlerine sahiptir

Kanada şehirlerindeki yaşam kalitesi, Kanada’ya yerleşmek için oldukça geçerli bir sebep. Economist dergisinin 2017 yılında yaptığı araştırmada Kanada’nın üç şehri, dünyanın en yaşanabilir on şehri arasında yer aldı. Bu listede Vancouver üçüncü, Toronto dördüncü ve Calgary beşinci oldu.

Kanada çoklu kültürel bir yapıya sahiptir

Kanada, dünyada göçmenlerin kendilerini en iyi hissettikleri ülkelerden biri. Bunun en büyük nedeni, Kanada’nın göçmenlere karşı ılımlı bakış açısı. Kanada nüfusunun %20’sini Kanada dışında doğmuş insanlar oluşturuyor. Bu oranın 2031 yılında %50’ye çıkması bekleniyor. Kanada’da 200 milletten ve yaklaşık 250 farklı etnik kökenden insanın yaşadığı tahmin ediliyor.

Kanada’da hem İngilizce hem de Fransızca konuşulur

Kanada’ya eğitim için göç etmeyi planlıyorsanız sadece İngilizce değil, Fransızca da öğrenmeniz mümkün. Kanada’da İngilizce ve Fransızca resmi dillerdir. Özellikle Quebec bölgesinde Fransızca konuşulur. Eğer sadece tek bir yabancı dille yetinmek istemiyorsanız, Kanada’da Fransızca da öğrenebilirsiniz.

Kanada mükemmel bir sağlık sistemine sahiptir

Kanada, gelişmiş ülkelerin vatandaşlarının bile imrenerek baktığı bir sağlık sistemine sahiptir. Temel sağlık hizmetleri ücretsiz bir şekilde verilir. Bu haklardan sadece Kanada vatandaşları değil, Kanada’da oturma iznine sahip herkes yararlanabilir.

Kanada’nın harika bir doğası vardır

Eğer doğada vakit geçirmeyi seviyorsanız, Kanada’ya bayılacaksınız. Yüzölçümü bakımından dünyanın ikinci büyük ülkesi olan Kanada, harika bir doğaya sahiptir. Kanadalıların doğayla olan ilişkisi de oldukça sıkıdır. Hemen hemen her Kanadalı, en az bir doğa sporuyla ilgilenir.

Kanada Soğuktur

Bu kadar kuzeyde bir ülkenin soğuk bir iklime sahip olacağını tahmin etmek pek de zor değil. Eğer soğuk havalardan hoşlanmıyorsanız, Kanada’ya yerleşmek konusunu ikinci kez düşünseniz iyi edersiniz. Kış aylarında ülkenin bazı bölgelerindeki sıcaklık -40 dereceye kadar düşmektedir.

Kanadalılar buz hokeyine bayılır

Kanada’da buz hokeyi, dünyanın hiçbir yerinde olmadığı kadar popüler bir spordur. Dünyanın en önemli buz hokeyi organizasyonu olan NHL’de Kanadalı yedi takım bulunur. Montreal Canadians, Toronto Maple Leafs, Vancouver Canucks, Edmonton Oilers, Calgary Flames, Ottawa Senators, ve Winnipeg Jets Kanada’nın NHL’de mücadele veren takımlarıdır.

Kanada’nın eğitim sistemi, Kanada’ya yerleşmek için başlı başına bir sebeptir

Başka bir ülkeye aile olarak göç etmeyi planlıyorsanız, ülkenin eğitim sistemi sizin için önemli bir değerlendirme kriteri olmalı. Bu alanda Kanada, oldukça rekabetçi bir eğitim sistemine sahip. İlkokuldan yüksek öğrenime kadar, çocuklarınızın Kanada’da mükemmel bir eğitim alacaklarından emin olabilirsiniz.

Kanadalılar kibar insanlardır

Günlük hayatta “özür dilerim” Kanadalıların en çok kullandıkları kelimelerdendir. Kanadalıların bu kibarlıkları, tüm dünyada nam salmıştır. Kanadalılar, herhangi bir durumdan mağdur olan insanlar karşısında, mağduriyetin nedeni olmasalar bile özür dilerler.

© 2024 mycanadaexpert.com by nanonim logo. Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları.

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

WhatsApp logoWhatsApp