Nuriye Şahin Kanada Göçmenlik Danışmanı

Kanada’da Çalışmak Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Kanada’da çalışmak, birçok genç insanın hayallerini süslüyor. Ekonomisi hızla gelişen, dolayısıyla genç ve kalifiye çalışan ihtiyacı artan bu heyecan verici ülkede fırsatlarla dolu bir gelecek sizi bekliyor olabilir. Ancak bu yolculuğa koyulmadan önce bilmeniz gereken bazı şeyler var.

Kanada’da Çalışmak İçin Uygun İş Bulmak

Kanada dünyada kalifiye çalışanlara en iyi çalışma ve yaşam standartlarını sunan ülkelerden biri. Bu yüzden birçok iş olanağı olsa bile, rekabetin de yoğun olduğunu söylememiz gerekiyor.

Kanada’da İngilizce ve Fransızca konuşuluyor. Dolayısıyla Kanada’da iş bulabilmeniz için bu iki dilden birini, en azından günlük hayatınızı ve mesleğinizi sürdürebilecek düzeyde bilmeniz gerekiyor.

Kanada’da resmi olarak çalışabilmek için öncelikli olarak çalışma iznine sahip olmanız gerek. Kanada çalışma iznini nasıl alacağınıza dair daha fazla bilgiyi burada yer alan makalemizde daha önce anlatmıştık. Bu yazımızda çalışma izni edinmenin önemli koşullarından biri olan iş bulmak hakkında da bilgiler edinebilirsiniz.

Kanada’da çalışmak konusunda daha net fikir sahibi olabilmeniz adına online iş ilanları yayınlanan birkaç web sitesini de sizinle paylaşalım.

Kanada Çalışma Kültürü

Daha önce de belirttiğimiz gibi Kanada, dünyada çalışanlara en iyi çalışma koşullarının sunulduğu ülkelerden biri.

Kanada, göçmenlere kapılarını açan ülkelerden biridir. Bu yaklaşımın profesyonel hayata yansımalarını görmemiz mümkün. Kanada’daki çoğu iş ortamında uluslararası bir çalışma yapısı vardır. Bu yüzden Kanada’daki profesyonel yaşamınızda kendinizi bir yabancı gibi hissetmeyeceğinizi söyleyebiliriz.

Çalışma Saatleri

Kanada’da çalışma koşulları yasalarla düzenlenir ve işverenler devlet tarafından sıkı bir denetime tabi tutulur. Bu düzenlemeler çerçevesinde standart bir iş günü 8 saat, haftada ise maximum 44 saattir.

Yıllık İzinler

Kanada’da minumum yillik izin suresi eyaletten eyalete degisir. Ancak tam zamanli bir iste ortalam her yil icin 2 hafta ile baslandigini soyleyebilriz. Bu iznin kullanılabilmesi için çalışanın bir yılını doldurması gerekir. Çalışanin ayni isyerinde calistigi yill sayisi arttikca, verilen yillik izin gunu sayisida artar.

Vergiler

Kanada’da çalışanlar için federal ve bölgesel vergiler uygulanır. Bir çalışanın gelir düzeyi arttıkça, ödediği vergi oranı da artar.

Kanada’da çalışmak, kaygılardan arındırılmış bir gelecek için atacağınız önemli bir adım olacaktır. Kariyerinizi Kanada’da sürdürerek, Kanada vatandaşlığı için önemli bir adım atabilirsiniz. Bu sayede de sadece Kanada’da değil, dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde iş bulma olasılığınızı artırırsınız.

Kanada, çalışanlar için heyecan verici bir ülke. Ancak Kanada’da bir iş sahibi olmanın kolay olduğu düşünmemesiniz. Ayrıntıların hayati öneme sahip olduğu bu yolculukta MyCanadaExpert olarak, tüm tecrübemizle yanınızdayız. Fazla vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçin, Kanada’daki geleceğinizi birlikte tasarlayalım.

© 2024 mycanadaexpert.com by nanonim logo. Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları.

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

WhatsApp logoWhatsApp