Nuriye Şahin Kanada Göçmenlik Danışmanı

Kanada dünyanın en iyi sağlık sistemlerinden birine sahip. Dolaysıyla Kanada’da nitelikli sağlık çalışanlarına oldukça değer veriliyor. Bu yüzden her yıl on binlerce sağlık çalışanı kariyer yolculuklarına devam etmek için Kanada’yı tercih ediyorlar. Doğal olarak en çok merak ettikleri konu da Kanada doktor maaşları. Bu yazımızda sizi, Kanada’da doktor olarak çalışmak için sahip olunması gereken koşullar ve Kanada’da doktorların ne kadar kazandığı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Bir sağlık çalışanı olarak Kanada’da bulunduğunuz bölge, uzmanlık alanınız ve sahip olduğunuz tecrübeye göre kazancınızda büyük değişiklikler olabilir. Ancak Kanada’da resmi olarak tıp alanında çalışabilmek için bazı ön koşulları yerine getirmeniz gerekiyor. Kanada sağlık sistemi hakkındaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Kanada Doktor Maaşları Ne Düzeyde?

Daha önce de dediğimiz gibi uzmanlık alanınız, tecrübeniz ve bulunduğunuz bölgeye göre kazancınızda büyük değişiklikler olabiliyor. Ancak genel bir ortalama rakam vermek gerekirse, kariyer sitesi Indeed verilerine göre 1 ile 3 yıl arasında tecrübeye sahip olan doktorlar Kanada’da yıllık yaklaşık 253.000$ kazanıyorlar.

Farklı Alanlardaki Doktor Maaşları

Farklı alanlarda doktorların Kanada’da ne kadar kazandıkları konusunda bir fikir sahibi olabilmeniz için bir derleme yaptık. Verdiğimiz rakamların 1-3 yıl tecrübeli doktorlar için olduğunu, genellikle 10 yıldan daha fazla tecrübeli doktorlar için bu rakamların iki katına çıktığını hatırlatalım.

Kardiyolog: 280.000$

Nörolog: 285.000$

Ürolog: 300.000$

Pediatrist: 290.000$

Kadın Doğum Uzmanı: 310.000$

Psikolog: 160.000$

Kanada’da Nasıl Doktor Olabilirsiniz?

Kanada’da doktor olarak çalışabilmek için Kanada’da tıp eğitimi almış olmanız gerekiyor. Kanada’da tıp eğitimi almadan da doktorluk mesleğini yapmanız mümkün. Ancak böyle bir durumda şansınız oldukça düşüyor.

Kanada’da tıp eğitimi almak konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak için burada yazımızı okuyabilirsiniz.

 

© 2024 mycanadaexpert.com by nanonim logo. Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları.

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

WhatsApp logoWhatsApp