Nuriye Şahin Kanada Göçmenlik Danışmanı

Yapılan araştırmalar, Kanada’nın sağlık çalışanlarına dünyada en iyi standartları sunan ülkelerden biri olduğunu gösteriyor. Kanada sağlık sektöründeki uygun çalışma koşulları ve ekonomik olarak yüksek getiriye sahip pozisyonların bulunması ve dünyanın en iyi kamu sağlığı standartlarından birine sahip olan Kanada’daki giderek büyüyen sağlık çalışanı ihtiyacı, Kanada’yı sağlık sektöründe çalışanlar için ideal bir ülke haline getiriyor. Bu içeriğimizde de Kanada’da hemşire olmak konusunu derinlemesine inceleyeceğiz.

Neden Kanada?

Kanada’nın sağlık alanındaki yüksek eğitim standartları, sağlık çalışanlarına sunduğu olanaklar da ülkeyi hemşireler için ideal bir yer haline getiriyor. Kanada’nın yabancı iş gücüne olan açık kapı politikası da yabancı hemşireler için Kanada’da yaşamayı kolaylaştırıyor.

Kanada’da Nasıl Hemşire Olunur?

Kanada’da yasal bir şekilde hemşirelik yapabilmek için Registered Nurse (RN) ya da Licensed/Registered Practical Nurse (LPN/RPN) olarak kayıtlı olmanız gerekiyor. Bu kaydı yaptırabilmeniz için de öncelikli olarak hemşirelik eğitiminizin Kanada tarafından tanınması gerek. Sonrasında ise sağlık kurumları iş tecrübenizi, dil yeteneklerinizi ve kişisel özelliklerinizi değerlendirecektir.

Kanada’da her bölgenin kendine göre sağlık düzenlemeleri bulunuyor. Bu düzenlemeler, hemşirelerin sahip olması gereken özellikleri de belirliyor. Bu yüzden Kanada’da hemşire olarak çalışma girişimlerinde bulunmadan önce yaşamayı planladığınız bölgedeki sağlık personelleri hakkındaki düzenlemeleri öğrenmeniz gerekiyor.

Son yıllarda artan hemşire ihtiyacı nedeniyle Kanada’da hemşire olarak çalışmayı kolaylaştıran bazı düzenlemeler yapıldı. Ancak bu düzenlemelere rağmen Kanada’nın resmi dilleri olan İngilizce ya da Fransızca’dan birine hâkim olmanız ve Kanada’da yaşayabilmek için gereken temel özelliklere sahip olmanız gerekiyor.

Kanada’da hemşire olarak çalışmak için bir diğer yol da dört yıllık hemşirelik eğitimini Kanada’da almanız. Bu sayede eğitimini diğer ülkelerde almış hemşire adaylarından bir adım öne çıkmanız mümkün.

Kanada’da Hemşire Olmanın Avantajları Neler?

Kanada’da hemşireler, dünyanın birçok gelişmiş ülkesine göre daha fazla kazanıyor. Ancak Kanada’da hemşire olmanın tek faydası, finansal avantajlar değil. İş güvenliği, sosyal hakların fazlalığı ve çalışan lehine esnek çalışma saatleri de Kanada’da hemşire olmanın en büyük getirilerinden.

Kanada’da hemşireler sahip oldukları tecrübe ve yaşadıkları bölgeye göre yıllık 65.000 CAD ile 120.000 CAD arasında kazanıyorlar. Çalışma saatleri de birçok gelişmiş ülkeye göre daha kısa. Kanada’da sağlık personellerine oldukça kapsamlı bir sağlık sigortası sunulduğunu da belirtelim.

Tüm Tecrübemizle Buradayız

Daha iyi bir yaşam için Kanada’ya göç etmeyi planlıyorsanız, Nuriye Şahin liderliğindeki MyCanadaExpert olarak bu yolculuğunuzda yanınızdayız. Maddi ve manevi olarak büyük yatırım yapacağınız bu süreçte, sizi en doğru şekilde yönlendirerek yaptığınız yatırımın başarıyla sonuçlanması için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Bugün bizimle iletişime geçin ve Kanada’daki yeni hayatınız için ilk adımı atın.

© 2024 mycanadaexpert.com by nanonim logo. Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları.

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

WhatsApp logoWhatsApp