Nuriye Şahin Kanada Göçmenlik Danışmanı

Toronto, hareketli şehir yaşamıyla en çok tercih edilen şehirlerden. Kanada’ya göç etmeyi düşünenler de doğal olarak Toronto’da yaşam hakkında araştırmalar yapıyorlar. Biz de mümkün olduğunca Kanada’nın en gözde şehirlerinden Toronto’da sizi nasıl bir yaşamın beklediği hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Toronto’da Yaşam: Dünyanın En Yüksek Yaşam Kalitelerinden Birine Sahip Bir Kentte Yaşamak

Toronto 2022 yılında Global Liveability Index araştırmasında dünyanın en yaşanabilir sekizinci kenti seçildi. Bunun en büyük nedeni; kentteki iş, eğitim, sağlık ve kültür olanaklarının çeşitliliği. Dolayısıyla Toronto’da yaşama şansını elde ederseniz, hayat kalitenizin büyük ölçüde yükseleceğinden emin olabilirsiniz.

Toronto Göçmenlere Açık Bir Kent

Kanada’nın göçmenlere karşı oldukça hoşgörülü bir ülke olduğundan daha önceki içeriklerimizde defalarca bahsettik. Ancak Toronto için bu gerçeğin altını bir kez daha çizmemiz gerekiyor. Toronto, Kanada’nın en fazla göçmen barındıran şehirlerinden biri.

Toronto nüfusunun neredeyse yarısını azınlıklar oluşturuyor. Bu yüzden Toronto sokaklarına 200’den fazla dilin konuşulduğu söyleniyor. Eğer Toronto’da yaşamaya başlarsanız, kendinizi bir yabancı gibi hissetmeyeceksiniz.

Toronto Oldukça Güvenli Bir Kent

Eğer ailenizle birlikte Toronto’ya göç etmeyi planlıyorsanız, Toronto’da yaşam hakkında en çok merak konulardan biri, kentin güvenliği olmalı. Toronto’nun dünyanın birçok metropolüne oranla çok daha güvenli bir kent olduğunu söylememiz mümkün.

Toronto İş Olanaklarına Sahip Bir Kent

Göçmenlerin Toronto’yu tercih etmelerindeki en önemli nedenlerden biri, Toronto’nun iş olanakları bakımından Kanada’nın en zengin kentlerinden biri olması. Özellikle bilişim teknolojileri alanında çalışıyorsanız, Toronto’da iş bulmanızın sorun olmayacağını söyleyebiliriz. Zira Toronto, bilişim endüstrisinin sadece Kanada’da değil, tüm Kuzey Amerika’da en büyük olduğu kentlerden biri.

Daha İyi Bir Eğitim

Üniversite öğrencileri arasında da Toronto oldukça popüler bir yere sahip. Zira Toronto, ülkenin en prestijli eğitim kurumlarından University of Toronto’ya ev sahipliği yapıyor. Toronto’nun akademik alanda önde gelen şehirlerden biri olmasının nedenlerinden biri, Kanada’da akademik personele en fazla maaşın Toronto’da ödenmesi. Kanada’nın en iyi eğitimcileri, Toronto’da görev yapıyor.

Hareketli Kültürel Yaşam

Toronto hareketli bir kültürel yaşama sahip. Kentte birçok kültür sanat mekânı bulunuyor. Bunun haricinde Toronto Jazz Festivali ve Toronto Film Festivali gibi önemli organizasyonlarda dünyanın dört bir köşesinden gelen önemli sanatçılar sahne alıyorlar.

© 2024 mycanadaexpert.com by nanonim logo. Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları.

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

WhatsApp logoWhatsApp