Nuriye Şahin Kanada Göçmenlik Danışmanı

Bizimle Kanada’ya Ulaşanlar

Detaylara çok önem veren biri.

Nuriye Şahin ile yaklaşık 5 senedir tanışıyoruz ve çalışıyoruz. Bugüne dek Kanada’da tanıştığım en güvenilir, anlayışlı ve tecrübeli insanlardan biri. Daha önce farklı hukukçularla çalışmış biri olarak, Nuriye Hanım’ın hukuki alandaki birikimi ve Kanada’nın göçmenlik sistemi konusundaki tecrübesi son derece güçlü. Kendini hızla yenileyen, detaylara dikkat eden, özenli bir avukat. Özellikle detaylara çok önem veren biri olarak Nuriye Hanım ile çalışırken insanın aklında soru işareti kalmıyor.

Son aşamaya kadar beni destekledi.

Nuriye Hanım ile yakın bir arkadaşımın referansı ile yıllar önce tanıştım. Bir ekip olarak süresi dolmuş olan Permanent Resident kartımın yenilenmesi için çalıştık.

Benim dosyam zordu. Kanunun bütün detaylarına hakim olmayı, hem pratik hem de soyut düşünmeyi gerektiriyordu.

Nuriye Hanım çok disiplinli bir insan. Yeterli araştırmayı yaparak, gerekli destekleyici belgeleri hazırlamama ve başvuru formlarını tamamlamama yardımcı olarak dosyamı başarı ile sonuçlandırdı.

Süreç boyunca beni yakından takip etti, hem bilgilendirdi hem de tavsiyelerde bulundu. Yakın takibi sayesinde hem başvurumun nasıl bir süreçten geçtiğini anladım hem de sürece ilişkin güncel bilgiye sahip oldum.

Beni süreç boyunca daima destekledi. Hatta son aşama olan yüz yüze yapılan görüşme aşamasında da destekledi.”

Bizi doğru şekilde yönlendirdi.

Öncelikle belirtmeliyim ki her maceralı yolda ufak tefek zorluklar nasıl oluyorsa bizim de başımıza o zorlukların biraz fazlası geldi. Kanada’ya taşınma fikriyle beraber araştırmaya başladık ve en doğru yolun eğitim yolu ile Kanada’ya gitmek olduğunun kanısına vardık. Önce 3 aylık dil eğitimi, sonrasında 2 yıllık bir college’a karar verdik çünkü amacımız sadece eğitim değil, daha çok Kanada’ya göç etmekti.

Bir yurtdışı eğitim şirketiyle anlaştık, eşim 3 aylık eğitimine başladı ve döndükten sonra evlenip bu sefer college için birlikte dönecektik çünkü benim eşimden dolayı onun okul süresi boyunca Kanada’da open work permit’im olacaktı. Tüm hazırlıklar ve benim için vize başvuruları yapıldı geriye sadece beklemek kaldı. Eşimin okulunun açılmasına 2 gün kala ben ret cevabı aldım ve o tek başına gitmek zorunda kaldı.

Daha sonra biz bu ret cevabının sebebini araştırırken eşim Kanada’da göçmenlik avukatı olan Nuriye Hanım ile tanıştı ve durumumuzu anlattı. Sonrasında biz Nuriye Hanım’la çalışmaya başladık, kendisi bu süreci büyük titizlikle çalışıp, araştırıp yönetti. Benim vize başvurumun nasıl yapıldığını, neden ret aldığımı ve nasıl bir yol izlememiz gerektiğini anlattı. Daha önce çalıştığım şirket turist vizesiyle başvuru yaptığı için ret almıştım ki benim zaten eşimden dolayı hakkım olan bir çalışma iznim varmış. Onunla birlikte başvuruyu yapsaydım, 6 ay beklemek zorunda olmayacaktım. Ama Nuriye Hanım tüm bu aksilikleri birlikte nasıl çözebileceğimizi sabırla anlattı çünkü hepimiz başka yerlerdeydik. Ben Türkiye’deydim eşim ve Nuriye Hanım Kanada’da ancak farklı şehirlerdeydiler ve tüm bunlara rağmen kendisi Facetime üzerinden tüm detayları anlattı, gerekli belgelerimi topladı, hatta konsolosluğa benim adıma mailler attı. Evraklarımın sırasını ayarladı. Tekrar başvuru sırasında evden başvuru yapacağım sürece kadar tüm adımlarımı belirledi. Başvuru merkezindeki çalışan görevliye ne söylemem, nasıl konuşmam gerektiğini dahi söyledi! Çünkü kendisi bu işlerde o kadar tecrübeli bir avukat ki hiçbir aksilik çıkmasın diye tüm olacak aksilikleri başından öngörüp bize anlatıp, süreci o şekilde yürütmemizi istedi ve sayesinde yaklaşık 2,5 yıldır Kanada’dayım ki buraya geldikten sonrada bir takım aksilikler oldu, çalışma iznimde sıkıntı çıktı yine Nuriye Hanım işyerimle iletişime geçti. Hatta kendisi o sırada tatilde olmasına rağmen benim problemimle ilgilendi.

Halihazırda yine kendisiyle çalışıyoruz çünkü göçmen mevzusunun uzun soluklu bir süreç olduğunu biliyoruz ve kendisinden başka kimseye güvenemediğimiz için onunla bu süreci yönetiyoruz.

Gözümüz kapalı ona güveniyoruz ve gerçekten sorunumuzu kendi sorunu bilip büyük ivedilikle olumlu sonuçlara ulaştırdığı için ona çok teşekkür ediyoruz.

Kibar ve dürüst biri.

Nuriye Şahin bugüne kadar tanıştığım en iyi immigration consultant’lardan biri. Çok bilgili, sabırlı ve kendine güvenli. Kendisi bana annemin ziyaretçi vizesi için yardım etti ve sonra annemin sponsorluk dosyasında yardım etti. Ben o zamanlar umutsuzdum ve başvurumun başarısı için ne yapmam gerektiğini bilmiyordum. Bana bütün alternatifleri anlattı ve zor zamanlarda güven verdi. Email gönderdiğimde sorularıma her zaman çok hızlı ve doğru cevaplar verdi. Bütün süreç boyunca elimden tuttuğunu hissettim. O insancıl, kibar ve dürüst. Ne zaman göçmenlik ile ilgili bir sorunum veya sorum olsa ona giderim. Onun hizmetlerini çok tavsiye ederim.

Tümüyle profesyonel hizmet.

Ben yıllar önce Kanada’ya göçmen olarak gelmiştim, 8 yıl kaldıktan ve Kanada vatandaşlığı aldıktan sonra tekrar Türkiye’ye döndüm. Bu zaman içinde Türkiye’de sağlık sektöründe kendi işimizi kurduk ve geliştirdik. Geçen yıllar içinde Rusya’ya bir seyahatim sırasında eşimle tanıştım ve 6 ay sonra Türkiye’de evlendik. Eşim 3 yıl sonra Türk vatandaşlığı aldı. Türkiye’de geçirdiğimiz bu yıllarda bugün 15 ve 13 yaşında olan iki oğlumuz doğdu. Onlara da doğumlarından sonra benim vatandaşlığım dolayısı ile Ankara’daki Kanada Büyükelçiliğinden Kanada vatandaşlıklarını ve pasaportlarını aldık.

Zaman içinde Türkiye’de okullarına giderken çocuklarımıza iyi bir eğitim vermek amacıyla eğtimlerini Kanada’da sürdürmelerinin daha iyi olacağını düşündük. İki yaz çocuklarımızla beraber Kanada’ya gelip hangi şehire yerleşeceğimize karar vermek için Kanada’yı gezdik. 2018 yılındaki gelişimizde Toronto, Montreal ve Ottawa’yı gördük ve Ottawa’da yaşamaya karar verdik. Eşim bu gelişlerde Kanada’ya turistik vize ile giriş yapmıştı ve kendisine aile bağı dolayısı ile permanent resident vizesi almamız gerekiyordu. 2018 Ağustos ayında Ottawa’da bir arkadaşımızın aracılığı ile Nuriye Hanım’ı ofisinde ziyaret ettik ve kendisi ile tanıştık. Bize karşılacağımız prosedürü bütün detayları ile anlattı. Vize başvurusu ile ilgili işlemleri kendimiz de başlatabilirdik. Ancak Nuriye Hanım’ı dinledikten sonra yılların verdiği deneyim ve bilgi birikimine güvenerek bütün bu işlemlerin profesyonel bir kişi tarafından yapılması yolunu seçtik ve kendisi ile yola çıkmaya karar verdik. Bu görüşmeden sonra Türkiye’ye dönüp işimizi takip etmeye yoğunlaşmamız gerekiyordu. 2019 yılının Mart ayında Nuriye Hanım Türkiye’den kendisine verdiğimiz vekalet yaptığımız başvurumuzun ilerleme sürecinde bizden istenen tüm bilgi ve belgeleri titizlikle ve en iyi zamanlama ile gerekli yerlere ulaştırdı.

Sürecin nasıl ilerlediği konusunda da devamlı bilgi alıyorduk. 2019 yılı Ağustos ayında vizenin sonuçlanmasını beklemeden çocuklarımızı Ottawa’da 4 Eylül’de açılacak okullarına kayıt yapmak için Kanada’ya taşındık. Eşim yine turistik vizesini kullanmıştı bu girişte. Kasım başında Immigration Canada’dan gelen bir mail ile kalıcı vizemizin son aşaması olan biometrik ve parmak izi işlemini kural gereği Kanada dışında başka bir yerde yaptırmamız isteniyordu. En yakın ve uygun yer olan New York’a gidip akredite kurum olan VFS Global ofisinde istenen işlemleri yaptırdık. Bir hafta sonra da eşimin permanent vizesinin geldiği Nuriye Hanım’a bildirildi. Bu arada eşim tekrar işimiz gereği Türkiye’ye döndüğü için 6 Aralık 2019’da Kanada’ya girişini yeni permanent resident vizesi ile mutlu bir şekilde gerçekleştirdi.

Biz Nuriye Hanım ile başlamasaydık ve bu süreçte beklenmeyen herhangi gecikme veya aksaklık yaşasaydık 2019’un bitimi ile bütün dünyayı saran COVID-19 salgını dolayısı ile Mart 2020’den başlayarak sınırlarını kapatan Kanada’ya eşimin gelişinin çok uzun gecikmelere uğrayacağını şimdi daha iyi anlıyoruz.

Biz Nuriye Şahin’den aldığımız tümüyle profesyonel ve bilgi birikimine dayalı bu hizmetinden çok memnun kaldık. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Nuriye Şahin My Canada Expert firmasını bu tür profesyonel desteğe ihtiyacı olan herkese hararetle öneriyoruz ve kendisine bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Başvurum zamanında sonuçlandı.

Nuriye ile çalışmak çok iyiydi! Ofisinde çalışan herkes her zaman cana yakın ve dakikti. Göçmenlik başvurum bana söylenen zaman dilimi içinde sonuçlandı. Onun hizmetlerini, kendisi için veya sevdiklerini bu güzel ülkeye getirmek isteyen herkes için tavsiye ederim. Tekrar teşekkürler Nuriye Hanım.

Tecrübeli olması belirleyici oldu.

Nuriye Hanım’ın Türkiye’de uzun bir avukatlık geçmişinin olması ve Kanada’da da mesleğinde tecrübeli olması bizim sorunlarımızı aşmamızda belirleyici oldu.

Hizmetinden çok mutlu kaldık.

Eşim ve ben Nuriye Hanım ile önce geçici öğrenci ve çalışma izni için sonra sürekli oturum izni almak için çalıştık. Aldığımız sonuç ve hizmet söz verildiği gibi çok iyiydi. Kendisi daha ilk günden izlenecek yol konusunda çok açıktı. Bize verilen hizmetten çok mutlu olduk, çok tavsiye ederiz.

Herkese tavsiye ederiz.

Kocam ve ben biz zor zamanlardan geçerken Nuriye’nin uzmanlığı, profesyonelliği ve en önemlisi dosyamıza gösterdiği özen ve aldığı başarılı sonuç için minnetarız. O çok insancıl, anlayışlı ve kendi alanında seçkin bir uzman. Onun bize yardımından çok memnun olduk. Şüphesiz, Nuriye ile çalışmaya devam edeceğiz. Göçmenlik servisine ve danışmanlığına ihtiyacı olan herkese şiddetle tavsiye ederiz.

Kendisine çok minnettarız.

Nuriye Hanım eşime ve bana göçmenlik başvurusu ve Kanada vatandaşlık başvurusu için yardım etti. Yaptığı işten memnun olduğumuz için kendisiyle kayınvalidemin ve kayınpederimin ziyaretçi vizesi için çalışmaya karar verdik. Kendisi son derece mükemmel hizmet veriyor. Kibar, cana yakın ve çok düzenli. Hiçbir zaman yaptığı işte bir yanlışa rastlamadık, detaylara çok dikkat eden biri. Eşimin Kanada Vatadaşlık başvurusunda bizimle çalıştığı ve sonuç almamıza yardım ettiği için minnettarız.

Zorlu bir yolda onun desteğiyle oturum iznimi aldım.

Beş yıllık zorlu bir yolda Nuriye Hanım’ın desteğiyle, Mayıs 2020’de oturum iznimi alabildim.

Detaylara dikkat eden, özenli bir avukat.

Nuriye Şahin ile yaklaşık 5 senedir tanışıyoruz ve çalışıyoruz. Bugüne dek Kanada’da tanıştığım en güvenilir, anlayışlı ve tecrübeli insanlardan biri. Daha önce farklı hukukçularla çalışmış biri olarak, Nuriye Hanım’ın hukuki alandaki birikimi ve Kanada’nın göçmenlik sistemi konusundaki tecrübesi son derece güçlü. Kendini hızla yenileyen, detaylara dikkat eden, özenli bir avukat. Özellikle detaylara çok önem veren biri olarak Nuriye Hanım ile çalışırken insanın aklında soru işareti kalmıyor.

Süreç boyunca beni destekledi.

Nuriye Hanım ile yakın bir arkadaşımın referansı ile yıllar önce tanıştım. Bir ekip olarak süresi dolmuş olan Permanent Resident kartımın yenilenmesi için çalıştık.

Benim dosyam zordu. Kanunun bütün detaylarına hakim olmayı, hem pratik hem de soyut düşünmeyi gerektiriyordu.

Nuriye Hanım çok disiplinli bir insan. Yeterli araştırmayı yaparak, gerekli destekleyici belgeleri hazırlamama ve başvuru formlarını tamamlamama yardımcı olarak dosyamı başarı ile sonuçlandırdı.

Süreç boyunca beni yakından takip etti, hem bilgilendirdi hem de tavsiyelerde bulundu. Yakın takibi sayesinde hem başvurumun nasıl bir süreçten geçtiğini anladım hem de sürece ilişkin güncel bilgiye sahip oldum.

Beni süreç boyunca daima destekledi. Hatta son aşama olan yüz yüze yapılan görüşme aşamasında da destekledi.

Gözümüz kapalı ona güveniyoruz.

Öncelikle belirtmeliyim ki her maceralı yolda ufak tefek zorluklar nasıl oluyorsa bizim de başımıza o zorlukların biraz fazlası geldi. Kanada’ya taşınma fikriyle beraber araştırmaya başladık ve en doğru yolun eğitim yolu ile Kanada’ya gitmek olduğunun kanısına vardık. Önce 3 aylık dil eğitimi, sonrasında 2 yıllık bir college’a karar verdik çünkü amacımız sadece eğitim değil, daha çok Kanada’ya göç etmekti.

Bir yurt dışı eğitim şirketiyle anlaştık, eşim 3 aylık eğitimine başladı ve döndükten sonra evlenip bu sefer college için birlikte dönecektik çünkü benim eşimden dolayı onun okul süresi boyunca Kanada’da open work permit’ im olacaktı.

Tüm hazırlıklar ve benim için vize başvuruları yapıldı geriye sadece beklemek kaldı. Eşimin okulunun açılmasına 2 gün kala ben ret cevabı aldım ve o tek başına gitmek zorunda kaldı. Daha sonra biz bu ret cevabının sebebini araştırırken eşim Kanada’da göçmenlik avukatı olan Nuriye Hanım ile tanıştı ve durumumuzu anlattı.

Sonrasında biz Nuriye Hanım’la çalışmaya başladık, kendisi bu süreci büyük titizlikle çalışıp, araştırıp yönetti. Benim vize başvurumun nasıl yapıldığını, neden ret aldığımı ve nasıl bir yol izlememiz gerektiğini anlattı. Daha önce çalıştığım şirket turist vizesiyle başvuru yaptığı için ret almıştım ki benim zaten eşimden dolayı hakkım olan bir çalışma iznim varmış. Onunla birlikte başvuruyu yapsaydım, 6 ay beklemek zorunda olmayacaktım. Ama Nuriye Hanım tüm bu aksilikleri birlikte nasıl çözebileceğimizi sabırla anlattı çünkü hepimiz başka yerlerdeydik. Ben Türkiye’deydim eşim ve Nuriye Hanım Kanada’da ancak farklı şehirlerdeydiler ve tüm bunlara rağmen kendisi Facetime üzerinden tüm detayları anlattı, gerekli belgelerimi topladı, hatta konsolosluğa benim adıma mailler attı. Evraklarımın sırasını ayarladı. Tekrar başvuru sırasında evden başvuru yapacağım sürece kadar tüm adımlarımı belirledi. Başvuru merkezindeki çalışan görevliye ne söylemem, nasıl konuşmam gerektiğini dahi söyledi! Çünkü kendisi bu işlerde o kadar tecrübeli bir avukat ki hiçbir aksilik çıkmasın diye tüm olacak aksilikleri başından öngörüp bize anlatıp, süreci o şekilde yürütmemizi istedi ve sayesinde yaklaşık 2,5 yıldır Kanada’dayım ki buraya geldikten sonrada bir takım aksilikler oldu, çalışma iznimde sıkıntı çıktı yine Nuriye Hanım işyerimle iletişime geçti. Hatta kendisi o sırada tatilde olmasına rağmen benim problemimle ilgilendi.

Halihazırda yine kendisiyle çalışıyoruz çünkü göçmen mevzusunun uzun soluklu bir süreç olduğunu biliyoruz ve kendisinden başka kimseye güvenemediğimiz için onunla bu süreci yönetiyoruz. Gözümüz kapalı ona güveniyoruz ve gerçekten sorunumuzu kendi sorunu bilip büyük ivedilikle olumlu sonuçlara ulaştırdığı için ona çok teşekkür ediyoruz.

Çok bilgili, sabırlı ve kendine güvenli.

Nuriye Şahin bugüne kadar tanıştığım en iyi immigration consultant’lardan biri. Kendisi bana annemin ziyaretçi vizesi için yardım etti ve sonra annemin sponsorluk dosyasında yardım etti.

Ben o zamanlar umutsuzdum ve başvurumun başarısı için ne yapmam gerektiğini bilmiyordum. Bana bütün alternatifleri anlattı ve zor zamanlarda güven verdi. Email gönderdiğimde sorularıma her zaman çok hızlı ve doğru cevaplar verdi. Bütün süreç boyunca elimden tuttuğunu hissettim. O insancıl, kibar ve dürüst.

Ne zaman göçmenlik ile ilgili bir sorunum veya sorum olsa ona giderim. Onun hizmetlerini cok tavsiye ederim.

Tüm bilgi ve belgeleri titizlikle gerekli yerlere ulaştırdı.

Ben yıllar önce Kanada’ya  göçmen olarak gelmiştim, 8 yıl kaldıktan ve Kanada vatandaşlığı aldıktan sonra tekrar Türkiye’ye döndüm. Bu zaman içinde Türkiye’de sağlık sektöründe kendi işimizi kurduk ve geliştirdik. Geçen yıllar içinde Rusya’ya bir seyahatim sırasında eşimle tanıştım ve 6 ay sonra Türkiye’de evlendik. Eşim 3 yıl sonra Türk vatandaşlığı aldı. Türkiye’de geçirdiğimiz bu yıllarda bugün 15 ve 13 yaşında olan iki oğlumuz doğdu. Onlara da doğumlarından sonra benim vatandaşlığım dolayısı ile Ankara’daki Kanada Büyükelçiliğinden Kanada vatandaşlıklarını ve pasaportlarını aldık.

Zaman içinde Türkiye’de okullarına giderken çocuklarımıza iyi bir eğitim vermek amacıyla eğtimlerini Kanada’da sürdürmelerinin daha iyi olacağını düşündük. İki yaz çocuklarımızla beraber Kanada’ya gelip  hangi şehire yerleşeceğimize karar vermek için Kanada’yı gezdik. 2018 yılındaki gelişimizde Toronto, Montreal ve Ottawa’yı gördük ve Ottawa’da yaşamaya karar verdik. Eşim bu gelişlerde Kanada’ya turistik vize ile giriş yapmıştı ve kendisine aile bağı dolayısı ile permanent resident vizesi almamız gerekiyordu. 2018 Ağustos ayında  Ottawa’da bir arkadaşımızın aracılığı ile Nuriye Hanım’ı ofisinde ziyaret ettik ve kendisi ile tanıştık. Bize karşılacağımız prosedürü bütün detayları ile anlattı. Vize başvurusu ile ilgili işlemleri kendimiz de başlatabilirdik. Ancak Nuriye Hanım’ı dinledikten sonra yılların verdiği deneyim ve bilgi birikimine güvenerek bütün bu işlemlerin profesyonel bir kişi tarafından yapılması yolunu seçtik ve  kendisi ile yola çıkmaya karar verdik. Bu görüşmeden sonra Türkiye’ye dönüp işimizi takip etmeye   yoğunlaşmamız gerekiyordu. 2019 yılının Mart ayında Nuriye Hanım Türkiye’den kendisine verdiğimiz vekalet yaptığımız başvurumuzun ilerleme sürecinde bizden istenen tüm bilgi ve belgeleri titizlikle ve en iyi zamanlama ile gerekli yerlere ulaştırdı.

Sürecin nasıl ilerlediği konusunda da devamlı bilgi alıyorduk. 2019 yılı Ağustos ayında vizenin sonuçlanmasını beklemeden çocuklarımızı Ottawa’da 4 Eylül’de açılacak okullarına kayıt yapmak için Kanada’ya taşındık. Eşim yine turistik vizesini kullanmıştı bu girişte. Kasım başında Immigration Canada’dan gelen bir mail ile kalıcı vizemizin son aşaması olan biometrik ve parmak izi işlemini kural gereği Kanada dışında başka bir yerde yaptırmamız isteniyordu. En yakın ve uygun yer olan New York’a gidip akredite kurum olan VFS Global ofisinde istenen işlemleri yaptırdık. Bir hafta sonra da eşimin permanent vizesinin geldiği Nuriye Hanım’a bildirildi. Bu arada eşim tekrar işimiz gereği Türkiye’ye döndüğü için 6 Aralık 2019’da Kanada’ya girişini yeni permanent resident vizesi ile mutlu bir şekilde gerçekleştirdi.

Biz Nuriye Hanım ile başlamasaydık ve bu süreçte beklenmeyen herhangi gecikme veya aksaklık yaşasaydık 2019’un bitimi ile bütün dünyayı saran COVID-19 salgını dolayısı ile Mart 2020’den başlayarak sınırlarını kapatan Kanada’ya eşimin gelişinin çok uzun gecikmelere uğrayacağını şimdi daha iyi anlıyoruz.

Biz Nuriye Şahin’den aldığımız tümüyle profesyonel ve bilgi birikimine dayalı bu hizmetinden çok memnun kaldık. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Nuriye Şahin My Canada Expert  firmasını bu tür profesyonel desteğe ihtiyacı olan herkese hararetle öneriyoruz ve kendisine bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Göçmenlik başvurum bana söylenen zaman dilimi içinde sonuçlandı.

Nuriye ile çalışmak çok iyiydi! Ofisinde çalışan herkes her zaman cana yakın ve dakikti. Onun hizmetlerini, kendisi için veya sevdiklerini bu güzel ülkeye getirmek isteyen herkes için tavsiye ederim. Tekrar teşekkürler Nuriye Hanım.

Bu süreçte bize yol gösterdi.

Mükemmel hizmetleri için Nuriye’ye içten teşekkür ederim. Nuriye’yi aile üyelerimden birinin referansı ile tanıdım. Onun benim aile üyelerime sağladığı hizmetlerle ilgili hep iyi şeyler duydum.

Nuriye ile ilk defa 2014 yılında Kanada için öğrenci vizesine başvurmak istediğim zaman iletişime geçtim. O zaman ben Amerika’daydım, o benim bütün başvurumu hazırladı ve Kanada’ya stressiz bir şekilde gelmemi sağladı. Severek paylaşmalıyım ki öğrenci vizesi sürecinden bugüne kadar Nuriye Şahin bana çok yardım etti. Bana mezun olduktan sonra çalışma iznimi almak için yardım etti, eşimin çalışma vizesi, Express Entry ve PNP başvurularımızı yaptı.

Bu kadar yıldır onu tanımak ve onunla çalışmak çok iyiydi. O her zaman dürüst, cana yakın, ve her zaman bütün olası çözüm yolları konusunda bizi aydınlattı. Express Entry sürecinde belirsizlik içinde bulunduğumuz bir dönem geçirdik. Onun hizmetlerini gerçekten tavsiye ederim. Bir kere daha gerçekten benim dosyam için gösterdiğin büyük çabalardan ne kadar memun olduğumu belirtirim.

Her birimizin dosya ayrıntıları ile tek tek ilgilendi.

Bizler Nuriye Hanım’ı Ottawa’da yaşarken tanıdık. Eşimin, benim ve iki çocuğumuzun vatandaşlık başvurusu farklı zamanlarda da olsa gelmişti. Etrafımızda bu tür müracaatlara yanlış adımla başladıkları için işlemlerinin sarpa sardığı kimseler olduğunu görüyorduk, duyuyorduk.

Vatandaşlık başvurumuzu her aile bireyi bağımsız olarak yaptı. Sadece müracaat tarihinde reşit olmayan küçük çocuğumuz ile ben birlikte yaptık.

Uygulamada her bir aile bireyinin işlemleri birbirine benzemeyen süreçlerden geçti. Sistemin zorluk çıkarmaya fırsat kollayan uygulamalarından bizi koruyan ve doğru yolu gösteren Nuriye Hanım oldu.

Türk ve Kanada hukuku çok farklıdır. Ancak Nuriye Hanım’ın Türkiye’de uzun bir avukatlık geçmişinin olması ve Kanada’da da mesleğinde tecrübeli olması bizim sorunlarımızı aşmamızda belirleyici oldu. Kendisi değişen Kanada mevzuatını, meslek içi eğitim programları, seminerler vs. gibi etkinlikler aracılığı ile takip eder.

Daha sonraki zamanlarda PR ve vatandaşlık başvurusu yapmak isteyen tanıdıklarıma da Nuriye Hanım’la temasa geçmelerini tavsiye etmiştim. Onların başvurularını da başarılı bir şekilde sonuçlandırdığını gördüm.

Aldığımız sonuç ve hizmet söz verildiği gibi çok iyiydi.

Eşim ve ben Nuriye Hanım ile önce geçici öğrenci ve çalışma izni için sonra sürekli oturum izni almak için çalıştık. Kendisi daha ilk günden izlenecek yol konusunda çok açıktı. Bize verilen hizmetten çok mutlu olduk, çok tavsiye ederiz.

O çok insancıl, anlayışlı ve kendi alanında seçkin bir uzman.

Kocam ve ben biz zor zamanlardan geçerken Nuriye’nin uzmanlığı, profesyonelliği ve en önemlisi dosyamıza gösterdiği özen ve aldığı başarılı sonuç için minnettarız. Onun bize yardımından çok memnun olduk. Şüphesiz, Nuriye ile çalışmaya devam edeceğiz. Göçmenlik servisine ve danışmanlığına ihtiyacı olan herkese şiddetle tavsiye ederiz.

Kendisi son derece mükemmel hizmet veriyor.

Nuriye Hanım eşime ve bana göçmenlik başvurusu ve Kanada vatandaşlık başvurusu için yardım etti. Yaptığı işten memnun olduğumuz için kendisiyle kayınvalidemin ve kayınpederimin ziyaretçi vizesi için çalışmaya karar verdik. Kibar, cana yakın ve çok düzenli. Hiçbir zaman yaptığı işte bir yanlışa rastlamadık, detaylara çok dikkat eden biri. Eşimin Kanada Vatadaşlık başvurusunda bizimle çalıştığı ve sonuç almamıza yardım ettiği için minnettarız.

Nuriye Hanım’la tanışmam 2015 yılına kadar uzanıyor.

O yıllarda yurt dışında yaşamak istediğime kesin olarak karar vermiştim. İlk seçeneğim Avusturalya oldu, ancak danışmanla görüstükten sonra göçmenlik seçeneklerinin zor ve biraz da şansa dayalı olduğunu fark ettim. Kanada için araştırma yaparken, pek çok Kanadalı şirketin göçmenlik sitesine rastladım. Bu araştırmalarım sırasında Nuriye Hanım’a rastladım. Açıkcası Türk olması ve onun da bir göçmen olması, benzer yollardan geçmiş olması ilk mailimi atmama neden oldu. Nuriye Hanım’ın anlayışlı ve sıcakkanlı olması ve konu hakkındaki engin bilgisi ilk imzaların atılmasında büyük rol oynadı. Nuriye Hanım bana duymak istediklerimden ziyade nelerin mümkün, nelerin mümkün olmadığını her zaman açık ve net bir şekilde dile getirdi. Yine de ilk express entry başvurumu daha Türkiye’deyken yaptık. Başvurunun Türkiye’deyken yapılması evrakların toparlanması ve düzenlenmesi sonraki yıllarda bana büyük kolaylık sağladı. Ben 10 yıllık bankacılık tecrübemle Kanada’da iş bulabilmeyi ümit ederken, bana en mümkün seçeneğin öğrenci olarak gelmek olduğunu pek çok kere söyledi. Ne var ki, hem tüm yatırımımı okula harcamak istemiyordum, hem de açıkçası 2 yıl okula gitmek ve  uzun bir aradan sonra tekrar öğrenci olmak bana pek de cazip gelmedi. Bu durumu sindirmem, daha doğrusu en mümkün seçenek olduğunu anlamam yarım senemi aldı. Sonrasında okullara bakmaya başladım. Master öğrencisi olarak Vancouver’a geldim. Nuriye Hanım’la iletişimimiz bu dönemde de devam etti. Uzun skype görüşmelerinde çoğu zaman bana psikolojik olarak da destek oldu. Nihayetinde tek başına bilmediğiniz bir ülkede, yapayalnız olmak gerçekten hiç kolay değil. Okul bittikten hemen sonra IELTS’imi yeniledim. Sonrasında yine Nuriye Hanım’la uzun görüşmeler sonucu 3. kez göçmenliğe başvurdum. Express entry sistemi yaygınlaştıkça, puanlar arttı, ve davetiye almak gittikçe zor olmaya basladı. Nuriye Hanım’ın verdiği tavsiyeler, dosyaya olan ilgisi ve kararlılığı, en doğru başvuruyu yapmamı sağladı. Üç ay içinde davetiyem geldi. Ben belgelerin çoğunu hallettiğimi düşünürken, daha çok belge gerektiğini fark ettim. Nuriye Hanım’la beraber yine saatlerce, bazen bütün gün konuşarak yazışarak, başvuruyu sorunsuz bir şekilde yaptık. Beş yıllık zorlu bir yolda Nuriye Hanım’ın desteğiyle, Mayıs 2020’de oturum iznimi alabildim.

© 2024 mycanadaexpert.com by nanonim logo. Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları.

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

WhatsApp logoWhatsApp